Bio News Dydaktyka Festiwal Projekty Kalendarium Media Management | EN | PL

KRZYSZTOF TYMENDORF

Bio


       Krzysztof Komendarek-Tymendorf od wielu lat należy do grona czołowych polskich altowiolistów swojego pokolenia. Pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych, jest potomkiem wybitnego polskiego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht. W wieku 24 lat podjął pracę w Alma Mater na stanowisku asystenta w klasie altówki. W lipcu 2018 roku obronił rozprawę doktorską, obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w klasie altówki oraz w klasie kameralistyki. 
       Jest laureatem licznych konkursów, nagród oraz stypendiów. Doskonalił swoje umiejętności w Wiedniu na Universität für Musik und darstellende Kunst u prof. Wolfganga Klosa i Ulricha Schönauera. Od 2012 roku był gościnnym studentem Swedish National Orchester Academy w Göteborgu. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych Zarządzania Kulturą w Administracji Rządowej, Samorządowej i w Organizacjach Pozarządowych w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz studiów MBA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 
     Współzałożyciel i muzyk w zespołach Balthus Quartet oraz Duo del Gesù, a ponadto współpracował kameralnie z takimi artystami jak: Tytus Wojnowicz, Joanna Woś, Krzysztof Podejko, Janusz Wawrowski, Christoph Hartmann (oboista Berliner Philharmoniker), Wolfgang Klos, Bartosz Koziak, Avri Levitan czy NeoQuartet. Wiedzę kameralną czerpał między innymi od takich znakomitości, jak Valentin Erben (Alban Berg Quartet), Peter Schuhmayer (Artis Quartet), Apollon Musagète Quartet, Quatuor Ebène, Eberhard Feltz czy Averis Kuyumjian.
    Jako solista debiutował z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, a jako kameralista koncertując z oboistą Tytusem Wojnowiczem w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.
    Występował i brał udział w rozmaitych festiwalach w wielu krajach, m.in. Niemczech – Schleswig-Holstein Musik Festival, Usedomer Music Festival, Young Euro Classic, Apollon Musagete Festival im VIII Internationalen Musikfest w Goslar – Harz, International Summer Opera Festival w Weikersheim; Austrii - International Piano Festival w Bad Aussee; Szwajcarii  – IX Puplinge Classique Festival; Włoszech  – XV Alba Music Festival, New Generation Festival we Florencji, 43rd International Viola Congress w Cremonie; Francji – Festival Musiques a Pontorson; Hiszpanii – Festival Itinerant de Musica im Osseja; Słowenii – Festival Spectrum w Lubljanie, Arts Festivals Summit w Lubljanie; Słowacji  – XI Music Festival - Levočské babie leto; Grecji – International Festival of the Aegean; Polsce – Euro Chamber Music Festival, Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, Spektrum Muzyki Nowej w Gdańsku, Festiwal „Harmonie starego miasta” w Lublinie , XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Space Art Festival w Warszawie, Wodecki Twist Festiwal w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny we Władysławowie, Dolnośląski Festiwal Muzyczny, Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach, IV Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale", Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie oraz Sopot Top Trendy Festiwal.
    Od roku 2007 był głównym prowadzącym grupę altówek w najstarszej młodzieżowej orkiestrze na świecie – RIAS Jugendorchester, również pełnił funkcję lidera w takich orkiestrach jak: Verler Vier Jahreszeiten Sinfonie Orchetser, Landesjugendorchester Bremen, Junges Philharmonisches Orchester Niedersachsen, a od roku 2010 zastępcą prowadzącego grupę altówek w International Mahler Orchester. 
Współpracuje również z takimi orkiestrami jak, Orkiestra Kameralna Aukso, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Elbląska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Bałtycka (USA tournée – 46 koncertów), Opera Bałtycka, Orkiestra Kameralna Sinfonietta Nordica, Salzburger Philharmonie Orchester, Studentische Philharmonie Hannover, Detmolder Kammerorchester, Webern Symfonie Orchester, Deutsch-Skandinavischen Jugend-Philharmonie, Klangforum Mitte Europa Orchester, Landestheater Detmold Orchester, Pan-European Orchestra, Kapela Jasnogórska czy Morphing Vienna Chamber Orchester.


 
gallery09

       Dyrektor artystyczny Space Art Festival w Warszawie, EURO Chamber Music Festival w Gdańsku, Viva Viola Festivity oraz wielu inicjatyw kulturalnych w całej Polsce. Zapraszany do reprezentowania Akademii Muzycznej oraz wykonania recitali na 41. International Viola Congress w Krakowie w roku 2013, Ogólnopolskiej Konferencji Altówkowej Viola Arte w Gdańsku w roku 2016, 43. International Viola Congress we włoskiej Cremonie w roku 2016, konferencji Fira B! w Majorce, Luxembourg Classical Meeting – Music: LX w Luksemburgu, III Międzynarodowe Forum Altówkowe w Poznaniu w roku 2018 czy Music Export Conference w Warszawie.
       W roku 2012 otrzymał stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, w 2014 roku został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie Kultury w Trójmieście – Splendor Gedanensis za rok 2013, natomiast w 2016 został podwójnym laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury oraz nagrody publiczności Gazety Wyborczej.

 

       W tym samym roku został mianowany ambasadorem prestiżowej ogólnopolskiej kampanii społecznej zarówno jako artysta i menadżer Kultury - Save The Music, przy boku takich artystów jak: Łukasz Borowicz, Jan Lisiecki, Artur Ruciński, Wojciech Blecharz, Adam Bałdych, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska i wielu innych za krzewienie kultury polskiej. [http://savethemusic.eu/ambasadorzy].
       W roku 2017 został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Odebrał również Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska „Fundusz Mobilności”. Otrzymał dwa tytuły Osobowość Pomorza Roku 2016 w kategorii Kultura oraz Osobowość Gdańska Roku 2016 w kategorii Kultura przyznane przez Dziennik Bałtycki oraz Polska Press Sp. z.o.o.
 
       Dołączył jako członek polskiej delegacji reprezentującej Polskę na stoisku POLSKA Powered by Culture.pl podczas największych targów muzyki klasycznej Classical:Next w Rotterdamie.
       W roku 2017 EURO Chamber Music Festival, którego Tymendorf jest dyrektorem otrzymało międzynarodowy prestiżowy znak EFFE (Europe For Festivals Festivals For Europe) przyznawany przez European Festival Association w Wiesbaden.
 
gallery02

       W październiku 2017 roku z rąk Magnificencji Akademii Muzycznej otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2018 roku Nagrodę Rektorską III stopnia.
       Od 2012 roku jest pedagogiem akademickim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a od 2015 prowadzi warsztaty muzyczne dla altowiolistów i jest członkiem jury międzynarodowych konkursów muzycznych.

5

      Prowadzi wzmożoną aktywność koncertową oraz pedagogiczno-dydaktyczną w Polsce jak i za granicą. Piastuje stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia Artystów ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO.
       Obecnie gra na mistrzowskiej altówce Franciszka Borowieckiego z 1934 roku.
 

News


2019
  • Tournée po Chinach (m.in. Shanghai, Hefei, Beijing, Nanking, Guangzhou). Prowadzący grupę altówek Salzburger Philharmonie Orchester.
  • Premiera koncertu na 2 akordeony, skrzypce i altówkę kompozytora Macieja Zimke   
2018
  • Obrona dysertacji doktorskiej (lipiec)
  • Wydanie debiutanckiej płyty w amerykańskiej wytwórni Odradek Records Label
  • Stypendysta "Funduszu Mobilności" Gdańsk
  • Koncert solowy z Polską Filharmonią Kameralną Sopot
  • Prowadzenie mentoring table Classical: Next 2018 pt. Managing the Careers of Artist and Festival Director
  • Dyrektor artystyczny Viva Viola Festivity Gdańsk
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival Gdańsk
  • Kompozytor Piotr Jędrzejczyk zadedykował Krzysztofowi Tymendorfowi utwór Fraszka - Shostakovitch in memoriam for Viola Solo
  • Krzysztof Tymendorf skomponował The Legend of the Baltic for Viola Solo
  • Krzysztof Tymendorf zaproszony na III International Viola Forum w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (wykład, recital, warsztaty)
  • Udział w pracach komisji jako juror 4. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych w Gdańsku
  • Prowadzenie Mistrzowskich Warsztatów dla uczniów klasy altówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
  • Prowadzenie klasy altówki podczas VII Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Zielonej Górze
  • Prowadzenie konsultacji dla uczniów i absolwentów szkół muzycznych II st. w ramach Dni Otwartych Katedry Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej w Gdańsku
  • Prowadzenie klasy altówki w ramach II Nadbałtyckich Warsztatów Muzycznych w Gdańsku
  • Kompozytorka Ewa Miriam Saczko zadedykowała Krzysztofowi Tymendorfowi utwór Aforyzmy
  • Islandzki kompozytor Gunnar Karel Másson zadedykował Krzysztofowi Komendarkowi-Tymendorfowi utwór Flæði IX
2017
  • W październiku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez MKiDN
  • W grudniu otrzymał nagrodę okolicznościową przyznaną przez MKiDN
  • Stypendysta Programu MKiDN „Młoda Polska”
  • EURO Chamber Music Festival Gdańsk, którego Krzysztof Tymendorf jest dyrektorem otrzymało prestiżowe wyróżnienie European Festival for Europe Label (EFFE) przyznane przez European Festival Association in Wiesbaden
  • Członek polskiej delegacji POLAND Powered by Culture.pl - Classical: Next in Rotterdam
  • Stypendysta "Funduszu Mobilności" Gdańsk
  • Tymendorf otrzymał podwójny tytuł Osobowości Pomorza oraz Gdańska w kategorii kultura przyznane w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego oraz Polska Press
  • Zapraszany jako artysta do udziału w konferencjach:
    • Fira B! Palma / Majorka
    • Luxembourg Classical Meeting - Music: LX Luxemburg
    • The Music Export Conference Warszawa
    • Pomorskie Poszerzenie Pola Kultury Gdańsk
  • Udział w pracach komisji jako juror 3. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych w Gdańsku
  • Dyrektor artystyczny Viva Viola Festivity Gdańsk
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival Gdańsk
  • Prowadzenie klasy altówki w ramach I Nadbałtyckich Warsztatów Muzycznych w Gdańsku
2016
  • Otwarcie przewodu doktorskiego
  • Zaproszony do wykonania koncertu kameralnego (sekstety smyczkowe J. Brahmsa, J. Roentgena) na Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu
  • Ambasador prestiżowej, ogólnopolskiej kampanii społecznej Save The Music, u boku takich artystów­ ambasadorów, jak: Adam Bałdych, Dominik Połoński, Natalia Kukulska, Jan Lisiecki, Artur Ruciński, Łukasz Borowicz, Dorota Miśkiewicz
  • Wykonał recital w ducie z Bartoszem Worochem (Lutoslawski String Quartet) w ramach 43. International Viola Congress we włoskiej Cremonie
  • W listopadzie Tymendorf otrzymał prestiżową podwójną nagrodę Młody Twórca Kultury
  • Zaproszony do wykonania recitalu w ramach ogólnopolskiej konferencji Viola Arte w Gdańsku
  • Prowadzenie międzynarodowych kursów dla altowiolistów w ramach Lubuskich Kursów Mistrzowskich w Zielonej Górze
  • Udział w pracach komisji jako juror Lubuskiego Konkursu Zespołów Dętych w Zielonej Górze
  • Udział w pracach komisji jako juror 2. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych w Gdańsku
  • Udział w tournée po Stanach Zjednoczonych jako członek grupy altówek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (40 koncertów)
  • Dyrektor artystyczny 4. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego w Zielonej Górze
  • Dyrektor artystyczny Viva Viola Festivity Gdańsk
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival w Gdańsku
2015
  • Wygranie drugiego oficjalnego konkursu na stanowisko asystenta w klasie altówki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Duo Del Gesù wygrywa międzynarodowy konkurs - 25 Young Musician International Competition 'Città di Barletta' we Włoszech
  • Dołączył jako członek do Polskiego Towarzystwa Altowiolowego w Krakowie
  • Prowadzenie międzynarodowych kursów dla altowiolistów w ramach Lubuskich Kursów Mistrzowskich w Zielonej Górze
  • Udział w pracach komisji jako juror Lubuskiego Konkursu Zespołów Dętych w Zielonej Górze
  • Udział w pracach komisji jako juror 1. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych w Gdańsku
  • Dyrektor artystyczny 4. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego w Zielonej Górze
  • Dyrektor artystyczny Viva Viola Festivity Gdańsk
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival w Gdańsku
  • Dyrektor Space Art Festival w Warszawie
2014
  • Wygranie pierwszego oficjalnego konkursu na stanowisko asystenta w klasie altówki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Nominowany do prestiżowej gdańskiej nagordy - Splendor Gedanensis
  • Dyrektor artystyczny 3. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego w Zielonej Górze
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival w Gdańsku
  • Dyrektor Space Art Festival w Warszawie
2013
  • Wiceprezes Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego
  • Zaproszony do wykonania recitalu w ramach 41. International Viola Congress w Krakowie
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival w Gdańsku
2012
  • W wieku 24 lat rozpoczyna pracę jako wykładowca na stanowisku asystenta w klasie altówki prof. Ireny Albrecht w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Otrzymał Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska
  • Dyrektor EURO Chamber Music Festival in Gdańsk
2006
  • Zwycięzca ogólnopolskich makroregionalnych przesłuchań młodych altowiolistów w Warszawie

Dydaktyka


Dydaktyka

5


Pasją Krzysztofa Tymendorfa jest wykładanie specjalności altówki na stanowisku doktora w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, jak również prowadzenie mistrzowskich kursów, warsztatów, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem w otwartym dialogu ze swoimi studentami.

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Od semestru zimowego 2012/2013 w wieku 24 lat został pedagogiem klasy altówki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W lipcu 2018 roku obronił dysertację doktorską w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.  

Więcej informacji pod adresem: www.amuz.gda.pl


3

Koncerty studentów klasy altówki dr Krzysztofa Tymendorfa

  • 2.12.2018, godz. 19.30, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 02.06.2018, godz. 18.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 26.01.2018, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 28.01.2017, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 10.04.2017, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 01.12.2017, godz. 19.00, 3. Viva Viola Festivity, Dom Sztuki Gak w Gdańsku, wstęp wolny
  • 14.12.2017, godz. 19.00, 3. Viva Viola Festivity, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 24.04.2016, godz. 12.00, Pola Nadziei na Pomorzu, Długi Targ w Gdańsku, wstęp wolny
  • 21.05.2016, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny
  • 17.04.2015, godz. 19.00, 2. Viva Viola Festivity, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 03.06.2015, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 20.11.2015, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 17.05.2014, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 23.05.2014, godz. 19.00, 1. Viva Viola Festivity, Archipelag Kultury w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 25.01.2013, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 18.05.2013, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 15.11.2013, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
 

Kursy mistrzowskie / warsztaty / konsultacje


2019

  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Prowadzenie kursu mistrzowskiego.
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Prowadzenie kursu mistrzowskiego.
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku. Prowadzenie kursu mistrzowskiego.
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Prowadzenie kursu mistrzowskiego.


2018

  • Prowadzenie kursu mistrzowskiego w szkole muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
  • Mistrzowskie Warsztaty dla uczniów klasy altówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
  • VII Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Zielona Góra
  • Dni Otwarte Katedry Instrumentów Smyczkowych - Bezpłatne konsultacje dla uczniów i absolwentów szkół muzycznych II st., Akademia Muzyczna w Gdańsku
  • II Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne, Gdańsk 


2017

  • Mistrzowskie Warsztaty dla uczniów klasy altówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach 
  • VI Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Zielona Góra
  • I Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne, Gdańsk


2016

  • V Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Zielona Góra


2015

  • IV Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Zielona Góra
     
2
 

Jury / Konkursy

2019

  • V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • Polish Rising Music Stars
  • Paul Hindemith International Viola Competition


2018

  • IV Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • Polish Rising Music Stars


2017

  • III Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • II Lubuski Konkurs Dętych Zespołów Kameralnych, Łagów 


2016

  • II Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk


2015

  • I Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk
 

Konferencje / Kongresy / Forum

2018 

  • 11-12.10.2018 Music Export Conference 2018 w Warszawie
  • 21-25.10.2018 The Nordic Baltic Festival Platform Conference, Gdańsk
  • Classical:NEXT, Rotterdam / Holandia 
  • III Międzynarodowe Forum Altówkowe, Akademia Muzyczna w Poznaniu 
  • Prowadzenie wykładu oraz warsztatów, solowy recital
  • 45. International Viola Congress, Rotterdam 


2017

  • Classical:NEXT, Rotterdam / Holandia
  • Konferencja Fira B!, Palma / Majorca 
  • Luxembourg Classical Meeting - Music: LX, Luxemburg 
  • Music Export Conference, Warszawa 
  • Konferencja Pomorskie Poszerzenie Pola Kultury, Gdańsk
  • 43. International Viola Congress, Cremona - recital Duo Woroch/Tymendorf

2016
  • Ogólnopolska Konferencja Altówkowa Viola Arte, Akademia Muzyczna w Gdańsku - recital solowy


2013

  • 41. International Viola Congress, Kraków - recital Duo del Gesu
     
4
 

Absolwenci

Przez 7 lat nauczania 15 studentów ukończyło studia magisterskie pod kierunkiem as. Krzysztofa Tymendorfa.
 

Sukcesy studentów


Aleksandra Rychcik
  • I głos, solistka Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Barbara Kammer
  • Wyróżnienie - IV Przegląd Altowiolowy im. Tadeusza Goneta w Krakowie
 
Daniel Śledziński
  • III nagroda Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych  (2016)

Dominika Dudek
  • viola tutti, CULTURE Orchestra (2018) 

Eliza Falkowska
  • I nagroda oraz nagroda specjalna 3. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych (2017)
  • II nagroda The 25th Young Musician International Competition 'Città di Barletta' – solo (2015)
  • II nagroda The 25th Young Musician International Competition 'Città di Barletta' (2015) – duo
  • II głos, solistka I, CULTURE Orchestra (2017)
  • solistka I, CULTURE Orchestra (2018)

Ewelina Bronk
  • tutti, Progress Chamber Orchestra, Tczew

Joanna Kravchenko
  • tutti, Teatr Wielki w Poznaniu

Karol Sienkiewicz
  • II głos, solista Elbląskiej Orkiestry Kameralnej


Maksymilian Krzak

  • II nagroda ex aequo 4. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk (2018)
  • Nauka - Peabody Conservatory in Baltimore, Stany Zjednoczone

Martyna Fąferek
  • III nagroda 2. Konkurs altówkowy im. Tadeusza Goneta Kraków (2016)


Michał Burdzy

  • tutti Teatr Wielki w Poznaniu, tutti Filharmonia im. S. Moniuszki w Koszalinie
 


1

Konsultacje, prowadzenie mistrzowskich warsztatów oraz kursów

W ciągu roku artysta zapraszany jest do prowadzenia warsztatów altowiolowych przez instytucje muzyczne w całej Polsce.

Krzysztof Tymendorf prowadzi również indywidualne konsultacje. 

W sprawie zapoznania się ze szczegółami oferty, należy skontaktować się telefonicznie.

Kontakt: +48 693 165 157




Projekty


Kalendarium


2019
styczeń
Tournée po Chinach
Prowadzący grupę altówek Salzburger Philharmonie Orchester
Miejsca: m.in.: Shanghai, Hefei, Beijing, Nanking, Guangzhou
2019 (TBA) Polish Rising Music Stars Jury
2019 (TBA) Paul Hindemith International Viola Competition Jury
2019 (TBA) V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Jury
2019 (TBA) Premiera koncertu na 2 akordeony, skrzypce i altówkę Macieja Zimke Maciej Zimka - akordeon
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
2019 (TBA) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku Prowadzenie kursu mistrzowskiego
2019 (TBA) Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
2019
luty
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25-28.02.2019
The Nordic Baltic Festival Platform Conference
Program stypendialny
St. Petersburg 
2019
marzec
Koncert kompozytorów gdańskich
World premiere
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku
01-03.03.2019
Prowadzenie kursu mistrzowskiego w Sankt-Petersburskim Państwowym Konserwatorium im. Mikołaja Rimskiego-Korsakowa 
St. Petersburg
05-07.05.2019 
Prowadzenie kursu mistrzowskiego w Estonian Academy of Music and Theatre  Tallin
2019
lipiec
5. Festiwal Muzyczny - 5. Małopolska Akademia Talentów w Łącku Koncert Duo del Gesù
10.07.2019 Festival Spectrum 2019 w Słowenii Koncert Duo del Gesù
12.07.2019  XVI Alba Music Festival we Włoszech Koncert Duo del Gesù

 

2018 (TBA) Chamber Music Festival „Muzyczne Przestrzenie” w Koninie Koncert
Duo del Gesù
2018 (TBA) Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Czwartkowe Wieczory Muzyczne
Koncert
Duo del Gesù
24.02.2018 Sala Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie
http://www.pfksopot.pl/pl/concerts/koncertkameralny
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Andrzej Kosendiak - dyrygent
Paula Preuss - skrzypce
Krzysztof Tymendorf - altówka
11.03.2018 Koncert Muzyki Współczesnej — Kompozycje Gdańskich Kompozytorów Koncert
Orkiestra Sinfonietta Pomerania
18-21.03.2018 Filharmonia Zielonogórska, 6. Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
22.03.2018 Kościół pw. NMP Matki Kościoła, Kostrzyn nad Odrą
Koncert inauguracyjny VI Lubuski Festiwal Muzyczny w Zielonej Górze
Koncert
Mietek Szcześniak - wokal
26.03.2018 Kościół Santa Maria Assunta w Positano, Włochy Recital solowy
11.04.2018 Arts Festivals Summit 2018, Lubjana, Słowenia Konferencja
17.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
Wykład
Współczesne trendy sztuki altówkowej
18.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
Prowadzenie warsztatów
18.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
World premieres
Piotr Jędrzejczyk - Fraszka - Szostakowicz in memoriam
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - The Legend of the Baltic
Recital solowy
21.04.2018 Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Dni Otwarte Katedry Instrumentów Smyczkowych
Prowadzenie konsultacji
12.05.2018 Oliwski Ratusz Kultury w Gdańsku
https://ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=148
Koncert
Duo del Gesù
17.05.2018 De Doelen Concert and Congress Centre w Rotterdamie, Holandia
Classical:Next 2018
Wykład
Managing the Careers of Artist and Festival Director
24.05.2018 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25.05.2018 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25.05.2018 Szkoła Muzyczna I st. w Dydni Prowadzenie kursu mistrzowskiego
26.05.2018 Szkoła muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
03.06.2018 Alba Music Festival, Włochy
World premiere
Ewa Miriam Saczko - Aforyzmy
Koncert
Duo del Gesù
08.06.2018 I Wodecki Twist Festiwal, Kraków Koncert
Mitch&Mitch
11.06.2018 Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki Prezentacja pracy doktorskiej
16.06.2018 Pruszcz Gdański Koncert Skaldowie symfonicznie
21.06.2018 Inauguracja VII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2018 Koncert
21.06.2018 Kościół św. Katarzyny w Gdańsku
7. Euro Chamber Music Festival
Koncert
Duo del Gesù
01.07.2018 Sala Mieszczańska w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku Jury 4. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych
02.07.2018 Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Obrona dysertacji doktorskiej
02-04.07.2018 Gdańsk
4. Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
12.07.2018 Władysławowo
46. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Letnie Koncerty Organowe i Kameralne"
Koncert
Duo del Gesù
15.07.2018 Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
„Muzyka u Gałczyńskiego”
Koncert
Duo del Gesù
18.07.2018 Katedra w Pelplinie
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Koncert
Duo del Gesù
22.07.2018 Koronowo
Mariackie Wieczory Kameralne
Koncert
Duo del Gesù
27.07.2018 Pałac Sztuki w Krakowie
Nowy cykl - pałacowy salon literacko-muzyczny
Koncert
Duo del Gesù
29.07.2018 Geneva
9th Puplinge Classique Festival
Koncert
Duo del Gesù
15.08.2018 Grande Chapelle du CAD w Coutances, Francja Koncert
Duo del Gesù
16.08.2018 Abbaye de Mondaye, Francja Koncert
Duo del Gesù
17.08.2018 Kościół Saint Clément w Cherbourgu, Francja Koncert
Duo del Gesù
18.08.2018 Kościół w Saint-Sauveur-Lendelin, Francja Koncert
Duo del Gesù
19.08.2018 Pontorson Music Festival, Francja Koncert
Duo del Gesù
23.08.2018
Opera Leśna w Sopocie
50-ta rocznica Festiwalu w Sopocie
Koncert
29.08.2018
- 01.09.2018
New Generation Festival
Florencja, Włochy
Koncerty
07.09.2018 Kościół św. Cypriana i Justyny w Vis w Chorwacji
World premiere
Niepodległość na altówkę solo
Recital solowy
Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa
 
22.09.2018 Symfonia Niepodległości w Kościele pw. NMP w Klępsku Prowadzący grupę altówek Klępskiej Orkiestry Aniołów
15.09.2018
- 21.10.2018
II KONCERTY Ziemi Świdnickiej Koncerty
Gruszów - Makowice - Krzyżowa - Witoszów Dolny - Grodziszcze - Ślęza
05.10.2018 11th Music Festival - Levočské babie leto w Słowacji II głos solowy w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej
11-12.10.2018 Music Export Conference 2018 w Warszawie Udział jako słuchacz
21-25.10.2018 The Nordic Baltic Festival Platform Conference - Program stypendialny Gdańsk
29.10.2018 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu Prowadzenie kursu mistrzowskiego
04.11.2018 Moulinge d’Andé Centre artistique et cucture Koncert Duo del Gesù
06.11.2018 Université Paris Sorbonne Paryż, Francja Konferencja
Wykład
Polska Odyseja Muzyczna
13.11.2018 Nagranie Rêverie Rene de Boisdeffre op. 55 w Radio Gdańsk dla wytwórni Acte Préalable  
17.11.2018 Zakończenie 7. EURO Chamber Music Festival Duo del Gesù Niepodległej w Kościele św. Kazimierza w Gdańsku Koncert Duo del Gesù
18.11.2018 IV Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale"
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku 
World premiere
Gunnar Karel Másson -  Flæði IX
Koncert
Duo del Gesù
20-24.11.2018 50. International Viola Congress
Rotterdam, Holandia
Kongres
Wykład
Friends of viola in the USSR
02.12.2018 Akademia Muzyczna w Gdańsku Koncert klasy altowki
13-14.12.2018 Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej w Lublinie Juror przesłuchań
15.12.2018 Akademia Muzyczna w Gdańsku Seminarium pt. Mechanizm oraz technika prawej ręki w grze na altówce;
23-31.12.2018 Tournée po Chinach
Prowadzący grupę altówek Salzburger Philharmonie Orchester
Miejsca: m.in.: Shanghai, Hefei, Beijing, Nanking, Guangzhou 
 
20.02.2017 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert na gali rozdania nagród Dziennika Bałtyckiego i Polska Press Gdańsk
OSOBOWOŚĆ Gdańska oraz Pomorza 2016
Program:
D. Szostakowicz – Sonata na altówkę i fortepian op. 147
Wykonawcy:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Emilia Grażyńska – fortepian
24.02.2017 Muzeum Narodowe, Kraków
Koncert kameralny z cyklu Polskie Towarzystwo Altowiolowe
Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego zaprasza
Program:
D. Szostakowicz – Sonata na altówkę i fortepian op. 147
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
Wykonawcy:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Wiesława Pławska – fortepian
24.02.2017 Kościół NMP Matki Kościoła, Kostrzyn nad odrą
Koncert kameralny w ramach V Lubuskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
G. F. Handel - Koncert obojowy g-moll, HWV 287
J.S. Bach - Kantata Non sa che sia dolore, BWV 209
W.A. Mozart - Exsultate, jubilate, K.165
Wykonawcy:
Joanna Woś - sopran
Mateusz Mróz - skrzypce
Katarzyna Mizera - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Anna Szul - wiolonczela
Paweł Pawłowicz - klawesyn
Karolina Maszk- Mogiła - flet
Michał Mogiła - obój
Adam Kędzierski - fagot
16.04.2016 Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala S2
Recital solowy w ramach ogólnopolskiej konferencji altówkowej VIOLA ARTE
Program:
J.S. Bach – V suita wiolonczelowa c-moll BWV 1011
Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
16.06.2016 Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Kameralna
Koncert kameralny pt. Sześć razy dwa równa się G-dur
Program:
J. Röntgen – Sekstet smyczkowy G-dur
J. Brahms – II Sekstet smyczkowy G-dur op. 36
Wykonawcy:
Marcin Danielewski, Robert Kowalski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Rumen Cvetkov – altówki
Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta – wiolonczele
18.06.2016 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Urbana I w Zielonej Górze
Koncert kameralny w ramach 4. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
19.06.2016 Pałac Kamieniec, Sala Kameralna
Koncert kameralny w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
8.07.2016 Kościół Św. Wojciecha w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach 5. Euro Chamber Music Festival
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
F.A. Hoffmeister – Duet nr 1 op. 65 B-dur na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – Grand Duo nr 1 C-dur op. 69 na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
10.07.2016 Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
Koncert kameralny w ramach „Muzyka u Gałczyńkiego”
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Jerzy Radziwiłowicz – narracja
Wojciech Szlachcikowski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
28.07.2016 Kościół Zielonoświątkowy w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
F.A. Hoffmeister – Duet nr 1 op. 65 B-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Julia Ziętek – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
06.10.2016 Cremona, Włochy
Koncert kameralny w ramach 43. International Viola Congress
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Bartosz Woroch (Wielka Brytania) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
13.04.2015 Dom Kultury „PSM Przymorze” w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Cudowna klasa” w ramach XVII Muzycznego Roku dla Przymorza
Program:
G. Bacewicz – Kaprys polski na altówkę solo
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka



28.04.2015 – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala Senatu
Koncert kameralny z cyklu Katedra Instrumentów Smyczkowych zaprasza

Program:
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

03.05.2015 – Paryż, Francja
Koncert kameralny, prywatny

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

18.05.2015 – Sala Królewska w Suwałkach
Koncert kameralny pt. „Wielkie Dzieła Muzyki Kameralnej”

Program:
J.S. Bach – III Sonata g-moll BWV 1029 na Viole da Gamba i klawesyn

Wykonawcy:
Gabriela Bielecka – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

25.05.2015 – Wydział Historii Uniwersytetu Gdańskiego
Koncert kameralny

Program:
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2015 – Empik w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Inauguracja 4. Euro Chamber Music Festival”

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


21.06.2015 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „ Przyjaciele grają z dziećmi!” w ramach
4. Euro Chamber Music Festival

Program:
S. Prokofiew – Piotruś i wilk
J. Haydn – Symfonia zabawek

Wykonawcy:
Szymon Jabłoński – akordeon
Karolina Maszk – flet
Michał Mogiła – obój
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2015 – Kościół św. Katarzyny w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wariat`s Variations” w ramach 4. Euro Chamber Music
Festival

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


09.08.2015 – Kościół św. Jerzego w Wojbórzu
Koncert kameralny w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

12.08.2015 – Kościół św. Elżbiety w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

13.08.2015 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

31.10.2015 – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala Koncertowa
Koncert dyplomowy Wendan Liu pt. „Oryginalne pieśni z regionu Xinjiang w
opracowaniach wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych”

Program:
Kompozycje B. Wróblewskiej, studentów: P. Jędrzejczyka, K. Cieślika,
A. Krause, D. Kamińskiego z klasy prof. zw. dra hab. K. Olczaka

Wykonawcy:
NeoQuartet – zespół smyczkowy
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

17.12.2015 – Cafe Forte Piano w Warszawie
Recital solowy w ramach inauguracji 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.12.2015 – Caritas, Kaplica Ośrodka Charytatywnego w Warszawie
Recital solowy w ramach 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.12.2015 – Caritas, Hospicjum w Warszawie
Recital solowy w ramach 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

04.04.2014 – Projektornia GAK w Gdańsku, Sala Koncertowa

Recital solowy w ramach „Viva Viola Festivity 2014 – Międzynarodowym
Rokiem Altówki”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)
K. Penderecki – Sarabande na altówkę solo
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

23.04.2014 – Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Elżbieta Drozdowska – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

24.04.2014 – Caritas Hospicjum w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

24.04.2014 – Caritas, Kaplica Ośrodka Charytatywnego w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

25.04.2014 – Instytut Kardiologii w Aninie
Recital solowy w ramach 1. Space Art Festival

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
M. Reger – Suita na altówkę solo op. 131d nr 3
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)
K. Penderecki – Sarabande na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.05.2014 – Zamek w Malborku, Sala Narożna
Koncert kameralny w ramach „Zamkowych kamerali”

Program:
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata C-dur (1939) na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

15.06.2014 – Katedra Świętych Piotra i Pawła w Legnicy
Recital solowy

Program:
M. Reger – Suita na altówkę solo op. 131d nr 1
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.06.2014 – Kościół św. Katarzyny w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Przyjaciele grają Bacha” – 300. Rocznica C.P.E. Bacha
w ramach 4. Euro Chamber Music Festival

Program:
C.P.E. Bach – Symfonia h-moll Wq 182/5 na orkiestrę smyczkową
C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
J.S. Bach – Koncert c-moll BWV 1060R na skrzypce i obój
M. Miloradovic – utwór specjalnie skomponowany na ECMF`14

Wykonawcy:
Michał Mogiła – obój
Karolina Maszk – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

13.07.2014 – Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
Koncert kameralny w ramach „Muzyka u Gałczyńkiego”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

26.03.2013 – Wielki Młyn w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wien, Mannheim&Moravia”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet B-dur KV 421 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

27.03.2013 – Wielki Młyn w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Mozart i jego europa”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet B-dur KV 421 na skrzypce i altówkę

J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

18.05.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Bestsellery muzyki poważnej i filmowej w aranżacji na
skrzypce i altówkę”

Program:
J.Brahms – Tańce węgierskie nr 1, 4, 5 (ar. Duo del Gesů)
C. Debussy – Clair de lune (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

10.06.2013 – Międzynarodowy Dom Kultury w Miedzyzdrojach, Sala Koncertowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

17.06.2013 – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Malborku, Sala Koncertowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2013 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ .... na początku był Haydn”
Inauguracja 2. Euro Chamber Music Festival

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

23.06.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ .... przyjaciele grają...znowu” w ramach 2. Euro
Chamber Music Festival

Program:
J.S. Bach – Koncert A-dur BWV 1055 na obój d'amore, smyczki i basso
continuo

Wykonawcy:
Aleksandra Żebrowska – klawesyn
Michał Mogiła – obój
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Jacek Karwan – kontrabas

01.07.2013 – Dom Uphagena w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ Papa Haydn opowiada…”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

05.07.2013 – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Korzeniowskiego

American Corner w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „3M”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

07.07.2013 – Bazylika Mariacka w Koronowie

Koncert kameralny w ramach XV Jubileuszowych Mariackich Wieczorów
Muzycznych

Program:
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Indefiniti Quartet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Marta Jackowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

28.07.2013 – Pałac w Lubostroniu, Sala Rotundowa

Koncert kameralny w ramach XII Festiwalu pt. „Muzyka w świetle księżyca”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.08.2013 – Katedra w Pelplinie

Koncert kameralny w ramach XV Jubileuszowego Międzynarodowego
Festiwalu Muzyki Organowej

Program:
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Indefiniti Quartet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Marta Jackowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

05.09.2013 – Mszczonowski Ośrodek Kultury, Sala Kinowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009

H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

08.09.2013 – Kościół św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Klasyka na Zaspie”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

10.09.2013 – Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncert kameralny

Program:
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

11.09.2013 – Akademia Muzyczna, Sala Koncertowa w Krakowie
Koncert kameralny w ramach 41. International Viola Congress

Program:
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę
P. Maszyński – Romans na altówkę i fortepian

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Magdalena Michna – fortepian

06.10.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach festiwalu muzyki współczesnej
2. Spektrum Muzyki Nowej

Program:
E. Sikora – Sekstet smyczkowy Hommage a Witold Lutosławski

Wykonawcy:
NeoQuartet – kwartet smyczkowy
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Błażej Goliński – wiolonczela

09.11.2013 – Muzeum Ziemi Lubuskiej, Duża Sala Witrażowa w Zielonej Górze
Koncert kameralny pt. „Wyczul Ucho!”w ramach inauguracji Stowarzyszenia
Artystów Zdolni do wszystkiego

Program:
W.F. Bach – Duet C-dur F.60 na dwie altówki

Wykonawcy:
Magdalena Zera – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

16.02.2012 – Austiackie Forum Kultury, Sala Koncertowa w Warszawie
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – Grand Duo nr 1 C-dur op. 69 na skrzypce i altówkę
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

29.04.2012 – Hotel Ruben, Sala Koncertowa w Zielonej Górze
Koncert kameralny pt. „Wielcy artyści scen świata”

Program:
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370

Wykonawcy:
Christoph Hartmann (Berliner Philharmoniker, Niemcy) – obój
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Bartosz Koziak – wiolonczela

07.06.2012 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

14.06.2012 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wiedeń w centrum Gdańska”
w ramach 1. Euro Chamber Music Festival

Program:
J. Haydn – Sonata F-dur Hob. VI:1
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

18.06.2012 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Recital solowy i kameralny pt. „Bach: suity, duety, partity”
w ramach 1. Euro Chamber Music Festival

Program
J.S. Bach – V suita wiolonczelowa c-moll BWV 1011
W.F. Bach – Duet F.61, F.62 na dwie altówki

Wykonawcy:
Błażej Maliszewski – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

19.06.2012 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Przyjaciele grają razem” w ramach 1. Euro Chamber
Music Festival, koncert finałowy

Program
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
W.A. Mozart – Exultate, jubilate KV 165

Wykonawcy:
Mira Graczyk – sopran
Michał Mogiła – obój
Paweł Kukliński – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

18.07.2012 – Katedra w Pelplinie

Koncert kameralny w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki
Organowej

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.08.2012 – Katedra w Leżajsku

Koncert kameralny w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki
Organowej i Kameralnej, koncert finałowy


Program:
A. Scarlatti – Su le sponde del Tebro (sopran solo, trąbka, smyczki i b.c.)
G.Ph. Telemann – Sonata D-dur
M. Czerniewicz – I noc Cię otoczy jak światło – kantata stylizowana na
barok

Wykonawcy:
Magdalena Witczak – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Katarzyna Kowacz – skrzypce
Julia Ziętek – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Aleksandra Kuczewska – wiolonczela
Jarosław Stokowski – kontrabas
Elżbieta Kulińska – klawesyn

08.09.2012 – Ulica Mariacka w Gdańsku

Koncert kameralny w ramach święta ulicy Mariackiej

Program:
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.09.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Sala Czerwona w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „En vrac”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

24.09.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Sala Biała w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Złoty Barok i Klasyka”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.10.2012 – Muzeum Miedzi w Legnicy

Koncert kameralny pt. „Bajkowy koncert”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
Muzyka filmowa

Wykonawcy:
Jacek Karwan – kontrabas
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.11.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „En vrac”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

24.11.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Złoty Barok i Klasyka”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.02.2011 – Biblioteka Elbląska, Sala u św. Ducha w Elblągu

Koncert kameralny organizowany przez Elbląską Orkiestrę Kameralną
Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

23.02.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny w ramach XII Festiwalu Muzyki Kameralnej

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
cz. VI Presto

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

24.02.2011 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

12.04.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35
A. Dorati – notturno and capriccio na obój i kwartet smyczkowy

Wykonawcy:
Ireneusz Stawniak – obój
Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

17.04.2011 – Kościół św. Anny w Warszawie
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

18.04.2011 – Teatr Letni MCK w Milanówku, Sala koncertowa
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

20.04.2011 – Filharmonia Zielonogórska, Sala Kameralna w Zielonej Górze
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
A. Dorati – notturno and capriccio na obój i kwartet smyczkowy


Wykonawcy:
Tytus Wojnowicz – obój
Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

25.06.2011 – Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie
Koncert kameralny w ramach Festiwalu Harmonie Starego Miasta

Program:
A. Scarlatti – Su le sponde del Tebro (sopran solo, trąbka, smyczki i b.c.)
G.Ph. Telemann – Sonata D-dur
M. Czerniewicz – I noc Cię otoczy jak światło – kantata stylizowana na
barok

Wykonawcy:
Tesori di Musica – zespół muzyki dawnej
Magdalena Witczak – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Katarzyna Kowacz – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Aleksandra Kuczewska – wiolonczela
Damian Wdziękoński – kontrabas
Elżbieta Kulińska – klawesyn


09.12.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
P. Hindemith – Sonata op. 25 nr 4 (1922) na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata C-dur (1939) na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata op. 11 nr 4 (1919) na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Emilia Grażyńska – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.01.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Orchesterstudio C0113
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – Kwartet smyczkowy a-moll op. 29 D 804 cz. 1

Wykonawcy:
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Krzysztof Kokoszewski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Karolina Hurayova (Czechy) – wiolonczela

24.03.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Joseph Haydn-Saal w Wiedniu,
Austria
Koncert kameralny pt. „Klang Pause”

Program:
S. Barber – Adagio z kwartetu smyczkowego nr 1 op. 11

Wykonawcy:
Dorothea Bauer (Austria) – skrzypce
Yi-Ning Ju (Japonia) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Merlin Schirmer (Niemcy) – wiolonczela

11.05.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Fanny Hensel-Mendelssohn-Saal
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
A. Dvořák – Terzett na dwoje skrzypiec i altówkę C-dur op. 74

Wykonawcy:
Joshua Peckins (Australia) – skrzypce
Ieva Staniulyte (Litwa) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

08.06.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Joseph Haydn-Saal w Wiedniu,
Austria
Koncert kameralny

Program:
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy:
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

19.08.2010 – Klasztor Wöltingerode w Nonnenempore, Niemcy
Koncert kameralny w ramach 8. International Musikfest Goslar-Harz

Program:
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Exodus Quartet
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Wojciech Fudala – wiolonczela

28.10.2010 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

06.06.2009 – Kościół św. Marcina w Sierakowicach
Koncert kameralny pt. „Kaszubi w hołdzie Janowi Pawłowi II”

Program:
A. Vivaldi – Magnificat RV 610a

Wykonawcy: Exodus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Joachim Łuczak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

16.12.2009 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Fanny Hensel-Mendelssohn-Saal
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
D. Szostakowicz – Kwintet fortepianowy g-moll, op. 57

Wykonawcy:
Badal Nari (Francja) – fortepian
Vitalija Benetyte (Litwa) – skrzypce
Ju Sawyer (Japonia) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Merlin Schirmer (Niemcy) – wiolonczela

06.02.2008 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny z okazji 60-lecia szkoły

Program:
P. Czajkowski – Sekstet smyczkowy op. 70 „Souvenir de Florence”

Wykonawcy:
Krzysztof Podejko – skrzypce
Marta Podejko – skrzypce
Aleksandra Demowska – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Wojciech Dutkiewicz – wiolonczela

27.07.2008 – Musikscheune w Vielitz, Niemcy
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
A. Dvořák – Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 "Amerykanski"

Wykonawcy:
Martin Bosse-Platiere – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Benni Lenz (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Anna-Maria Leonhard (Niemcy) – wiolonczela

18.06.2006 – Pałac w Jabłonnie, Sala koncertowa
Koncert kameralny z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”

Program:
J.S. Bach – Koncert d-moll BWV 1043 na dwoje skrzypiec

Wykonawcy:
Sylwia Janiak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – skrzypce

Daniel Lisicki – fortepian

11.07.2006 – Zamek w Łańcucie, Sala Balowa
Koncert kameralny z cyklu „Mistrzowie i uczniowie”

Program:
C. Stamitz – Duet nr 1 C-dur na dwie altówki cz. 3

Wykonawcy:
Wolfgang Klos (Austria) – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

04.09.2006 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Program:
A. Dvořák – 2 miniatury na dwoje skrzypiec i altówkę

Wykonawcy:
Malwina Włodarczyk – skrzypce
Katarzyna Zyznowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

31.10.2006 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Recital solowy

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008 cz. 1 i 2
B. Campagnoli – Kaprys nr 25

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

26.11.2006 – Kościół św. Zygmunta w Warszawie
Koncert kameralny z okazji święta Patronki Muzyki Świętej Cecylii

Program:
J.S. Bach – Koncert d-moll BWV 1043 na dwoje skrzypiec

Wykonawcy:
Sylwia Janiak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – skrzypce
Daniel Lisicki – fortepian

29.11.2006 – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN, Sala Koncertowa
Recital solowy pt. „Baśniowy świat czasów minionych – epoka baroku”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008 cz. 1 i 2

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

Media






zip
POBIERZ
BIO + ZDJĘCIE

Management


management
  • Ars Sine Qua Non

  • Concert Agent Booking
  •  
  •     -  Aleksandra Janiak  -
  •    icon-phone   +48 514 218 227
  •  
  •     -  Anna Całusińska  -
  •    icon-phone   +48 785 041 291
  •  
  • OFFICE

  • icon-globe  ul. Waliców 20/316,
             00-851 Warszawa