Bio Dydaktyka Prawykonania Festiwal Projekty Kalendarium Media CD's T Music School Management | EN | PL

KRZYSZTOF TYMENDORF

Bio


Krzysztof Komendarek-Tymendorf należy do grona czołowych polskich altowiolistów swojego pokolenia. Pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych, jest potomkiem wybitnego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht. Doskonalił swoje umiejętności w klasie prof. Wolfganga Klosa i Ulricha Schönauera na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu oraz jako gościnny student Swedish National Orchester Academy w Göteborgu. Kształcił się też pod kierunkiem wybitnych pedagogów altówki, takich jak Alexander Zemtsov, Matthias Buchholz, Avri Levitan, György Gulyás Nagy (Auer String Quartet) czy Piotr Szumieł.

W roku 2019 ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe Zarządzanie Kulturą w Administracji Rządowej, Samorządowej i w Organizacjach Pozarządowych w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, otrzymując również nagrodę Dyrektora Instytutu Badań
Literackich PAN. Obecnie jest w trakcie studiów MBA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Jest laureatem konkursów muzycznych, m.in. I miejsce na Makroregionalnych przesłuchaniach młodych altowiolistów w Warszawie, I miejsce na 25th Young Musician International Competition 'Città di Barletta' we Włoszech. W wieku 24 lat, po wygraniu dwóch konkursów na stanowisko asystenta, podjął pracę w Alma Mater, obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w klasie altówki oraz kameralistyki. W 2018 roku obronił rozprawę doktorską.

gallery09
Jako solista zadebiutował z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, a kameralista – z oboistą Tytusem Wojnowiczem w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.
Zapraszany do wykonywania koncertów jako solista m.in. z Filharmonią Dolnośląską, Cappellą Gedanensis, Bałtycką Filharmonią Młodych czy Akademicką Orkiestrą Kameralną w Gdańsku.
W wielu międzynarodowych orkiestrach symfonicznych i kameralnych pełnił funkcję solisty-lidera sekcji altówek.
Od 2007 do 2012 roku był głównym liderem grupy altówek w najstarszej młodzieżowej orkiestrze na świecie – RIAS Jugendorchester w Berlinie. Pełnił też funkcję prowadzącego grupy oraz głosu solowego w takich Orkiestrach, jak: EURO
SFK Symphony Orchestra, Verler Vier Jahreszeiten Sinfonie Orchetser, Landesjugendorchester Bremen, Junges Philharmonisches Orchester Niedersachsen, Deutsch-Skandinavischen Jugend-Philharmonie, Salzburger Philharmonie Orchester, Royal Johann Strauss Orchestra oraz International Mahler Orchestra. Pracował z takimi orkiestrami, jak: Kameralna Orkiestra AUKSO, Polska
Orkiestra Kameralna Sopot, Filharmonia Bałtycka (USA Tournée – 46 koncertów), Elbląska Orkiestra Kameralna, Opera Bałtycka, Detmolder Kammerorchester Orchester, Webern Symphonie Orchester, Studentische Philharmonie Hannover, Klangforum Mitte Europa Orchester, Landestheater Detmold Orchester, Pan-European Orchestra, Kapela Jasnogórska, Filharmonia Gorzowska i – jako skrzypek – Morphing Vienna Kammer Orchestra.
Występował pod batutą takich znakomitych dyrygentów, jak Pierre Boulez, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Marek Moś, Tadeusz Strugała, a także z prominentnymi solistami: Ivry Gitlis, Kolja Blacher, Quatuor Ebène, Krystian Zimerman, Piotr Beczała, Konstanty Andrzej Kulka, Łukasz Długosz.
 
Tajemnice muzyki kameralnej zgłębiał u takich mistrzów: Valentin Erben (Alban Berg Quartett), Peter Schuhmayer (Artis Quartett), Apollon Musagète Quartett, Quatuor Ebène, Eberhard Feltz, Peter Matzka czy Averis Kuyumjian.
Współzałożyciel i muzyk kameralista w zespołach Balthus Quartet oraz Duo del Gesù, występował wspólnie ze znamienitymi artystami, jak Christoph Hartmann, Avri Levitan, Wolfgang Klos, Joanna Woś, Krzysztof Podejko, Janusz Wawrowski, Bartosz Koziak, Anna Staśkiewicz, Bartosz Woroch, Mateusz Smoczyński, NeoQuartet i MItch&Mitch.
Koncertował w najsłynniejszych salach, m.in. Berliner Philharmonie, Konzerthaus Berlin, Herkulessaal w Monachium (Niemcy), Musikverein, Wiener Konzerthaus, Musik Theater Schönbrunn (Austria), Tivolis Koncertsal (Dania), Konserthuset Göteborg (Szwecja) czy Obecní Dům (Czechy).
Występuje na renomowanych festiwalach o zasięgu międzynarodowym: Schleswig-Holstein Musik Festival, Usedomer Music Festival, La Folle Journée, Puplinge Classique Festival, Alba Music Festival, International Viola Congress, Spectrum Music Festival, Aurora Music Festival, Apollon Musagète Festival – Internationales Musikfest, Wörthersee Classics Festival.
 
Nagrywał dla rozgłośni radiowych: Deutsche Radio Kultur, Bayerischer Rundfunk, Radio ORF Wien, Polskie Radio Program 1, a także telewizji TVP1, TV Polsat. Jako muzyk pracował na planie podczas zdjęć do filmu Agnieszki Holland pt. „W ciemności”. W roku 2019 ukazała się płyta CD z udziałem artysty jako solisty wydana przez wytwórnię Acte Préalable.
Wydanie debiutanckiej płyty solowej w wytwórni fonograficznej NAXOS Deutschland planowane jest na koniec roku 2020.
Laureat najważniejszych programów stypendialnych: Nordic Baltic Festival Platform Fellowship, Erasmus+, The Festival Academy - Atelier for Solidarity, Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców Kultury, Stypendium „Fundusz mobilności” Gdańsk, Stypendium Fundusz Popierania Twórczości ZAIKS-u, Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Festiwal Wielkanocny im. Ludwiga van Beethovena, stypendium uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez Apollon Musagète Quartet w ramach Apollon Musagete Festival – 8.  Internationalen Musikfest w niemieckim Goslar – Harz. Jako jedyny wykładowca uczelni muzycznych, otrzymał od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżowe 3-letnie Stypendium dla najwybitniejszych młodych naukowców.
W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury oraz uzyskał nagrodę publiczności Gazety Wyborczej. W tym samym roku odebrał tytuł ambasadora ogólnopolskiej kampanii społecznej Save the
Music. Dziennik Bałtycki oraz Polska Press uhonorowały go tytułami Osobowość Pomorza i Osobowość Gdańska Roku 2016 w kategorii Kultura. W roku 2017 otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz nagrodę okolicznościową od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast w 2018 roku Nagrodę Rektorską III stopnia. EURO Chamber Music Festival, którego artysta jest dyrektorem otrzymało międzynarodowy znak EFFE (Europe For Festivals Festivals For Europe) przyznawany przez European Festival Association.
 
gallery02
Regularnie jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich, m.in. przez University of North Texas College of Music, Konserwatorium im. M.R. Korsakova w Sankt Petersburgu, Tallińską Akademię Muzyczną, Turku Arts Academy, 46.
Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie; zasiada też w jury konkursów muzycznych.
Dyrektor artystyczny wielu inicjatyw, m.in. EURO Chamber Music Festival, Space Art Festival, Viva Viola Festivity, Nadbałtyckich Warsztatów Muzycznych. Od roku 2012 stowarzyszony jako działacz Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, od 2013 roku członek Polskiego Towarzystwa Altówkowego w Krakowie.
W roku 2013 został powołany na stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia Artystów ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO w Zielonej Górze, które piastuje do dnia dzisiejszego, natomiast od roku 2018 pełni funkcję prezesa Fundacji Ars Sine Qua Non w Sopocie.
Artysta jest protagonistą altówki i muzyki najnowszej, ma na swoim koncie ponad 20 światowych prawykonań, współcześni kompozytorzy dedykują mu swoje dzieła. Jego artykuły opublikowane są m.in. w: Journal of the American Viola Society (USA) oraz na portalu meakultura.pl.
Prowadzi wzmożoną aktywność koncertową oraz pedagogiczno-dydaktyczną w Polsce jak i za granicą. Obecnie gra na mistrzowskiej altówce Franciszka Borowieckiego z 1934 roku.

 

Dydaktyka


Dydaktyka

5


Pasją Krzysztofa Tymendorfa jest wykładanie specjalności altówki na stanowisku doktora w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, jak również prowadzenie mistrzowskich kursów, warsztatów, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem w otwartym dialogu ze swoimi studentami.

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Od semestru zimowego 2012/2013 w wieku 24 lat, po wygraniu 2 oficjalnych konkursów na stanowisko asystenta został pedagogiem klasy altówki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W lipcu 2018 roku obronił dysertację doktorską pt. Zagadnienia wykonawcze i interpretacyjne wybranych dzieł na altówkę: Sonaty na altówkę solo (1959) Fiodora Drużynina oraz Sonaty na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982) Mieczysława Wajnberga w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w klasie altówki oraz w klasie kameralistyki.

Więcej informacji pod adresem: www.amuz.gda.pl


3

Koncerty studentów klasy altówki dr Krzysztofa Tymendorfa

  • 18.01.2020, godz. 15.30, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 15.01.2020, godz. 15.30, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 28.11.2019, godz. 17.00, Szkoła Muzyczna w Gdyni, Viva Viola Festivity, wstęp wolny
  • 02.12.2018, godz. 19.30, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 02.06.2018, godz. 18.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 26.01.2018, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 28.01.2017, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 10.04.2017, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 01.12.2017, godz. 19.00, 3. Viva Viola Festivity, Dom Sztuki Gak w Gdańsku, wstęp wolny
  • 14.12.2017, godz. 19.00, 3. Viva Viola Festivity, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 24.04.2016, godz. 12.00, Pola Nadziei na Pomorzu, Długi Targ w Gdańsku, wstęp wolny
  • 21.05.2016, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny
  • 17.04.2015, godz. 19.00, 2. Viva Viola Festivity, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 03.06.2015, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 20.11.2015, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 17.05.2014, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 23.05.2014, godz. 19.00, 1. Viva Viola Festivity, Archipelag Kultury w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 25.01.2013, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
  • 18.05.2013, godz. 19.00, Europejska Noc Muzeów, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wstęp wolny 
  • 15.11.2013, godz. 19.00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, wstęp wolny
 

Kursy mistrzowskie / warsztaty / konsultacje

2020

  • 46. Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie
  • University of North Texas College of Music w USA
  • Wirtualne Dni Otwarte - Konsultacje online dla kandydatów na studia AM w Gdańsku (kontakt +48 693 165 157)
  • Warsztaty dla altowiolistów "Teraz Muzyka" I i II turnus w Teresinie
  • IV Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne w Gdańsku
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku
  • Szkoła Muzyczna I st. w Dydni
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie
  • Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu
  • T Music School - E-learning kurs mistrzowski dla altowiolistów, Online (trwają zapisy)

2019

  • Konserwatorium Petersburskie im. M.R. Korsakova w St. Petersburgu (Rosja)
  • Masterclass w Schloss Krastowitz w Klagenfurcie (Austria)
  • Tallińska Akademia Muzyczna w Estonii w ramach Erasmus Plus
  • Turku University Arts Academy w Finlandii w ramach Erasmus Plus
  • Warsztaty dla altowiolistów "Teraz Muzyka" III i IV turnus w Teresinie
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
  • Viva Viola Festivity w Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni
  • III Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne w Gdyni
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
  • Szkoła Muzyczna I st. w Dydni
  • Dni Otwarte Katedry Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej w Gdańsku
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie

2018

  • Dni Otwarte Katedry Instrumentów Smyczkowych w Akademii Muzycznej w Gdańsku
  • VII Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Zielonej Górze
  • III International Viola Forum w Akademii Muzycznej w Poznaniu
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu
  • Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
  • II Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne w Gdańsku
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach

2017

  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
  • VI Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Zielonej Górze
  • I Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne w Gdańsku

2016

  • V Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Zielonej Górze

2015

  • IV Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Zielonej Górze
 
2
 

Jury / Konkursy

2020
  • VI Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk
  • Polish Rising Music Stars
  • Paul Hindemith International Viola Competition
2019
  • V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • Polish Rising Music Stars

2018

  • IV Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • Polish Rising Music Stars

2017

  • III Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 
  • II Lubuski Konkurs Dętych Zespołów Kameralnych, Łagów 

2016

  • II Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk

2015

  • I Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk
 

Konferencje / Kongresy / Forum

2020
  •  47. International Viola Congress, Castelo Branco, Portugalia
2019
  •  The Nordic Baltic Festival Platform Conference, St. Petersburg, Rosja
  • 46. International Viola Congress, Poznań
2018
  •     Konferencja Polska Odyseja Muzyczna, Université Paris Sorbonne Paris, Francja
  •     Music Export Conference, Warszawa
  •     The Nordic Baltic Festival Platform Conference, Gdańsk
  •     Classical:NEXT, Rotterdam, Holandia
  •     III Międzynarodowe Forum Altówkowe, Akademia Muzyczna, Poznań
  •     45. International Viola Congress, Rotterdam, Holandia
  •     Luxembourg Classical Meeting - Music: LX, Luxemburg
2017
  • Classical:NEXT, Rotterdam, Holandia
  • Konferencja Fira B!, Palma, Majorca
  • Music Export Conference, Warszawa
  • Konferencja Pomorskie Poszerzenie Pola Kultury, Gdańsk
  • Międzynarodowa Konferencja Musica Archi w Akademii Muzycznej, Poznań
2016
  • Ogólnopolska Konferencja Altówkowa Viola Arte, Akademia Muzyczna, Gdańsk
  • 43. International Viola Congress, Cremona, Włochy
2013
  • 41. International Viola Congress, Kraków
 
4
 

Absolwenci

Przez 8 lat nauczania 20 studentów ukończyło studia magisterskie pod kierunkiem dra Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa.
 

Sukcesy studentów


Aleksandra Rychcik
  • I głos, solistka Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Barbara Kammer
  • Wyróżnienie - IV Przegląd Altowiolowy im. Tadeusza Goneta w Krakowie
 
Daniel Śledziński
  • III nagroda Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych  (2016)

Dominika Dudek
  • viola tutti, CULTURE Orchestra (2018) 

Eliza Falkowska
  • I nagroda oraz nagroda specjalna 3. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych (2017)
  • II nagroda The 25th Young Musician International Competition 'Città di Barletta' – solo (2015)
  • II nagroda The 25th Young Musician International Competition 'Città di Barletta' (2015) – duo
  • II głos, solistka I, CULTURE Orchestra (2017)
  • solistka I, CULTURE Orchestra (2018)

Ewelina Bronk
  • tutti, Progress Chamber Orchestra, Tczew

Joanna Kravchenko
  • tutti, Teatr Wielki w Poznaniu

Karol Sienkiewicz
  • II głos, solista Elbląskiej Orkiestry Kameralnej


Maksymilian Krzak

  • II nagroda ex aequo 4. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Gdańsk (2018)
  • Nauka - Peabody Conservatory in Baltimore, Stany Zjednoczone

Martyna Fąferek
  • III nagroda 2. Konkurs altówkowy im. Tadeusza Goneta Kraków (2016)


Michał Burdzy

  • tutti Teatr Wielki w Poznaniu, tutti Filharmonia im. S. Moniuszki w Koszalinie
 


1

Konsultacje, prowadzenie mistrzowskich warsztatów oraz kursów

W ciągu roku artysta zapraszany jest do prowadzenia warsztatów altowiolowych przez instytucje edukacyjne i muzyczne w kraju oraz za granicą.
Krzysztof Komendarek-Tymendorf prowadzi również indywidualne konsultacje.
W sprawie zapoznania się ze szczegółami oferty, należy skontaktować się telefonicznie bądź przez T Music School.

Kontakt: +48 693 165 157




Prawykonania


Kompozytor Utwór Data prawykonania Wydarzenie Miejsce Wykonawcy Dedykacje

2020

           
Maximilian Kreuz (*1953) “Ach, daß nicht die letzte Stunde” Coral im Neuen und Alten Stil na skrzypce i altówkę 22.01.2020 Koncert
Austriackie Forum Kultury
Warszawa
Sala koncertowa
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski -     skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
 
Stephan Kühne (*1956) Moment musical na skrzypce i altówkę - im Auftrag von "Wörthersee Classics" 22.01.2020 Koncert
Austriackie Forum Kultury
Warszawa
Sala koncertowa
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf,
Arnaud Kaminski
Luc Ferrari Didascalies: For Viola, Piano and Memorized Sound 17.03.2020 Wieczory pianistyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Sala koncertowa
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Igor Torbicki - fortepian
 
Anna Rocławska-Musiałczyk
Oblivion w wersji na skrzypce, altówkę i orkiestrę kameralną 5.07.2020 Polish Rising Music Stars Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, Gdańsk
Bałtycka Filharmonia Młodych
Dyrygent: Sylwia Janiak-Kobylińska
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka solo
Arnaud Kaminski - skrzypce solo
 
Artur Andrzejewski (*1965) Cassa delle Burattini Colombina - La Preghiera na altówkę i fortepian Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Amy Luckenbach
Artur Andrzejewski (*1965) Casa delle Burattini Arlecchino La Danza na altówkę i fortepian Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Marek Czerniewicz (*1974) I play alone in the garden of the South for viola solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Krzysztof Olczak (*1956) Study No. 1 for Viola Solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Anna Rocławska-Musiałczyk (*1987) Space for Viola Solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Tadeusz Dixa (*1983) Sonata for Viola Solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Kamil Cieślik (*1991) Impresje na altówkę solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Magdalena Kurdziel (*1996) Bez tytułu I na altówkę i fortepian Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Maciej Zimka (*1989) Strange waves na altówkę solo Więcej szczegółów już wkrótce Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf

2019

           
Marek Czerniewicz (*1974) Miserere - medytacje na altówkę solo i orkiestrę kameralną 07.03.2019 Tradycja i nowoczesność. Koncert muzyki polskiej Sala koncertowa im. Z. Noskowskiego Gdynia Akademicka Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej
Szymon Morus - dyrygent
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka solo
Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Kamil Cieślik (*1993) A due! na skrzypce i altówkę 28.05.2019 I Beskidzki Festival Muzyki Klasycznej "Cavatina Classics" Sala koncertowa Bielsko-Biała Duo del Gesú Arnaud Kaminski - skrzypce Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski
Maximilian Kreuz (1953*) “Ach, daß nicht die letzte Stunde” Coral im Neuen und Alten Stil na skrzypce i altówkę 14.06.2019 XVII Wörthersee Classics Festival Mozart Saal Konzerthaus
Klagenfurt
Austria
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
 
Stephan Kühne (1956*) Moment musical na skrzypce i altówkę - im Auftrag von "Wörthersee Classics" 14.06.2019 XVII Wörthersee Classics Festival Mozart Saal Konzerthaus
Klagenfurt
Austria
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski
Krzysztof Komendarek-Tymendorf (*1988)/Arnaud Kaminski (*1987) Exodus na skrzypce i altówkę 21.09.2019 VII Dolnośląski Festiwal Muzyczny Kaplica Św. Onifratego
Stronie Śląskie
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
 
Krzysztof Komendarek-Tymendorf (*1988)/Arnaud Kaminski (*1987) Vagues ritournelles na skrzypce i altówkę 22.09.2019 V Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Sala koncertowa
Nieporęt
Polska
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
 
Artur Andrzejewski (*1965) Waldteufel und Nixe na altówkę i fortepian 26.09.2019 46. International Viola Congress Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego
Poznań
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Mirosława Sumlińska - fortepian
prof. Irena Albrecht
Kurt Atterberg (*1887-1974) Suite nr 3 op. 19 nr 1 na skrzypce solo, altówkę solo i orkiestrę kameralną 27.09.2019 Koncert solowy Sala koncertowa Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka solo
Arnaud Kaminski – skrzypce solo
Orkiestra Cappella Gedanensis
Magdalena Pawlisz – dyrygent
Polskie prawykonanie
Krzysztof Komendarek-Tymendorf (*1988)/Arnaud Kaminski (*1987) Aurora na skrzypce i altówkę 22.10.2019 X MAG Music Festival Split Muzeum Miasta Split
Chorwacja
Duo del Gesú Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
 

2018

           
Piotr Jędrzejczyk (*1993) Fraszka - Szostakowicz in memoriam na altówkę solo 18.04.2018 III International Viola Forum Sala koncertowa Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego
Poznań
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka solo Krzysztof Komendarek-Tymendorf
Krzysztof Komendarek-Tymendorf (*1988) The Legend of the Baltic na altówkę solo i elektronikę 18.04.2018 III International Viola Forum Sala koncertowa Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego
Poznań
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka solo i elektronika  
Ewa Miriam Saczko (*1992) Aforyzmy na skrzypce i altówkę 03.06.2018 XV Alba Music Festival Sala koncertowa, Alba
Włochy
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski
Krzysztof Komendarek-Tymendorf (*1988) Independent - POLish Soul - na altówkę solo 07.09.2018 Solo recital Kościół Św. Cypriana i Justyny
Vis
Chorwacja
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - viola solo  
Gunnar Karel Másson (*1984) Flæði IX na skrzypce i altówkę 18.11.2018 IV "Nowe Fale" Festiwal Muzyki Współczesnej Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskego
Gdańsk
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski

2017

           
Thomas Cornelius (*1986) Dawno temu - Es war einmal na skrzypce i altówkę 03.09.2017 V Dolnośląski Festiwal Muzyczny Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Stary Wielisław
Polska
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski

2016

           
Tadeusz Dixa (*1983) Bagatele na skrzypce i altówkę 08.07.2016 V EURO Chamber Music Festival Kościół Św. Wojciecha
Gdańsk
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski

2015

           
Piotr Jędrzejczyk (*1993) Fraszka na skrzypce i altówkę 21.06.2015 IV EURO Chamber Music Festival Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskego
Gdańsk
Duo del Gesú
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek - Tymendorf - altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Arnaud Kaminski

Projekty


EURO CHAMBER
MUSIC FESTIVAL

icon-facebook icon-instagram

Duo del Gesú

logo_ddg

Save The Music

logo-savethemusic

Viva Viola
Festivity
vvf

POLISH RISING
MUSIC STARS

plakat
 

 

 



METROPOLIS

metropolis1Metropolis z roku 1927
Dramat/Film fantastycznonaukowy
Reżyseria: Fritz Lang
Czas projektu: 120 minut // bez przerwy

WYKONAWCY
Władysław „Gudonis” Komendarek - instrumenty elektroniczne
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Mat Kwiatkowski - wiolonczela

Metropolis to tytuł niemieckiego filmu science fiction, którego scenariusz został napisany przez ekspresjonistycznego scenarzystę i reżysera Fritza Langa oraz pisarkę i scenarzystkę Theę von Harbou. Film przedstawia miasto podzielone na dwie grupy społeczne: inteligencką i robotniczą. Obraz powstał w 1926 roku i wywołał wówczas niemałe poruszenie w życiu kulturalnym Niemiec. Był on na tyle drastyczny i dosłowny, że cenzura wymusiła usunięcie niektórych scen. Co ciekawe, taśma z tym dziełem filmowym zaginęła, i została odnaleziona w Buenos Aires dopiero w 2002 roku. 

Projekcji Metropolis towarzyszy ścieżka muzyczna improwizowana na żywo przez skrzypka Mateusza Smoczyńskiego (Atom String Quartet), altowiolisty Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, wiolonczelisty Mata Kwiatkowskiego oraz legenda muzyki el Władysława „Gudonis” Komendarka, który odpowiada za instrumenty elektroniczne.

Kalendarium


2021

   
TBA XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie Koncert Duo del Gesù
30.06-3.07.2021
Helsinki Chamber Music Festival 2021  
5 koncertów kameralnych
J. Brahms - Sekstet smyczkowy nr 1 B-dur op.18
J. Brahms - Sekstet smyczkowy nr 2 in G-dur op. 36

2020

   
1.01.2020 Meiqi Grand Theatre w ShangHai (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra
2.01.2020 Dushu Lake Theatre w SuZhou (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra
3.01.2020 Zijin Grand Theatre w NanJing (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra
22.01.2020 Austriackie Forum Kultury, Warszawa Koncert Duo del Gesù
3.03.2020 Barneville-Carteret, Francja Koncert Duo del Gesù
3.03.2020 Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi Prowadzenie kursu mistrzowskiego dla altowiolistów
7.03.2020 Koncert zamknięty
Sheraton Sopot
Koncert Duo del Gesú
dla firmy Bibus Menos
9-10.03.2020 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku Prowadzenie kursu mistrzowskiego dla altowiolistów
17.03.2020
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Sala koncertowa
Wieczory pianistyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku
Polskie prawykonanieLuc Ferrari – Didascalies: For Viola, Piano and Memorized Sound
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Igor Torbicki - fortepian
19.03.2020 Dworek Sierakowskich, Sopot     
Recital kameralny
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Emilia Grażyńska-Stefanowicz
York Bowen - Phantasy op. 54 na altówkę i fortepian
21.03.2020
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Sala koncertowa
Koncert Jubileuszowy prof. Anny Prabuckiej-Firlej
Koncert kameralny
W.A. Mozart - kwartet fortepianowy nr 1 g-moll KV 478
27.03.2020 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze A. Schnittke - Koncert na altówkę i orkiestrę
Krzysztof Komendarek-Tymendorf
30-31.03.2020 Akademii Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku / Budynek czerwony
Dni Otwarte
Bezpłatne konsultacje z kandydatami na studia
28.04.2020 Koncert
Politechnika Gdańska
Paweł Kukliński - skrzypce
Andrzej Kacprzak - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Krzysztof Karpeta - wiolonczela

Ludwig van Beethoven - Serenada D-dur  op. 8
Ludwig van Beethoven - kwartet smyczkowy nr. 4 op. 131 cis-moll
30.04.2020 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Mistrzowski kurs dla altowiolistów
14.06.2020 12ème Festival International de Musique de Chambre Commixtus
Gond Pontouvre, Francja
Koncert Duo del Gesù
19.06.2020 Koncerty organowo-kameralne na Pradze-Południe w Warszawie. Koncert Duo del Gesù
20.06.2020 Biała Podlaska, godz. 19.00, II Bialski Festiwal Muzyki
Organowej i Kameralej
Koncert Duo del Gesù
21.06.2020 IX Euro Chamber Music Festival Gdańsk  Koncert Duo del Gesù
21.06.2020 XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie Koncert Duo del Gesù
26.06.2020 Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku Anniversary - Jubileuszowy koncert Duo del Gesù z okazji X-lecia międzynarodowej kariery artystycznej
28.06.2020 VI Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Jury
1-2.07.2020 IV Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne Prowadzenie warsztatów
5.07.2020 Polish Rising Music Stars
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, Gdańsk
Anna Rocławska-Musiałczyk - Oblivion
Bałtycka Filharmonia Młodych pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka solo
Arnaud Kaminski - skrzypce solo
5-11.07.2020

Wakacyjne Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę” 2020 w Teresinie / okolice Warszawy
I turnus

Prowadzenie warsztatów
Rejestracja uczestników: www.terazmuzyka.eu
12–18.07.2020

Wakacyjne Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę” 2020 w Teresinie / okolice Warszawy
II turnus

Prowadzenie warsztatów
Rejestracja uczestników: www.terazmuzyka.eu
19.07.2020
V Festival d'Autan
Albi, Francja
Koncert Duo del Gesù
26.07.2020 XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie Koncert Duo del Gesù
26.07-07.08
2020
46. Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie Prowadzenie warsztatów
Rejestracja uczestników: www.kursymuzyczne.pl
13.09.2020 Małopolska Festival "Music in Monuments" Recital Duo del Gesú
21.09.2020 Festival Kovergencie, Bratysława, Słowacja Recital Duo del Gesú
27.09.2020 University of North Texas College of Music, Denton, USA Recital solowy
29.09.2020 University of North Texas College of Music, Denton, USA Mistrzowskie warsztaty dla altowiolistów
8.10.2020 Nowa Muzyka w Starym Ratuszu
Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Sala Mieszczańska
Luc Ferrari – Didascalies: For Viola, Piano and Memorized Sound
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Igor Torbicki - fortepian
24.10.2020

III Braniewska Jesień Organowa w Braniewie

Koncert

28.10.2020 Konsulat austriacki w Katowicach
Miejski Dom Kultury w Mikołowie
Recital Duo del Gesú

2019

   
2019
styczeń
Tournée po Chinach
Prowadzący grupę altówek Salzburger Philharmonie Orchester
Miejsca: m.in.: Shanghai, Hefei, Beijing, Nanking, Guangzhou
2019 (TBA) Polish Rising Music Stars Jury
2019 (TBA) Paul Hindemith International Viola Competition Jury
2019 (TBA) V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych Jury
2019 (TBA) Premiera koncertu na 2 akordeony, skrzypce i altówkę Macieja Zimke Maciej Zimka - akordeon
Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
2019 (TBA) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku Prowadzenie kursu mistrzowskiego
2019 (TBA) Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
26.01.2019 Château Yverdon-les-Bains
Genewa, Szwajcaria
Recital Duo del Gesù
2019
luty
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25-28.02.2019
The Nordic Baltic Festival Platform Conference
Program stypendialny
St. Petersburg 
2019
marzec
Koncert kompozytorów gdańskich
World premiere
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku
1-3.03.2019
Kurs mistrzowski w Sankt-Petersburskim Państwowym Konserwatorium im. Mikołaja Rimskiego-Korsakowa 
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
7.03.2019 Tradycja i Nowoczesność. Koncerty Muzyki Polskiej
Sala Koncertowa szkoły Muzycznej im. Noskowskiego w Gdyni
Soliści - pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku
Akademicka Orkiestra Kameralna w Gdańsku
Szymon Morus - dyrygent
Krzysztof Komendarek-Tymendiorf - altówka
Marek Czerniewicz - Miserere - medytacja na altówkę solo i orkiestrę kameralną
(prawykonanie)
9.03.2019 Tradycja i Nowoczesność. Koncerty Muzyki Polskiej
Sala widowiskowa MCK w Pelplinie
Soliści - pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku
Akademicka Orkiestra Kameralna w Gdańsku
Szymon Morus - dyrygent
Krzysztof Komendarek-Tymendiorf - altówka
Marek Czerniewicz - Miserere - medytacja na altówkę solo i orkiestrę kameralną
13-14.03.2019
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
18.03.2019
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
8-9.04.2019
Dni Otwarte Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Bezpłatne konsultacje z kandydatami na studia w klasie altówki
12.04.2019

KONCERT NADZWYCZAJNY

Miejsce:
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Program:
P. Hindemith – Trauermusik
G.Ph. Telemann – Koncert G-dur na altówkę i orkiestrę TWV 51:G9
E. Elgar – Introdukcja i Allegro na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową op. 47
***
W.A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364
W.A. Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Wykonawcy:
soliści:
Tasso Adamopoulos – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Andrzej Kacprzak – skrzypce

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Thanos Adamopoulos – dyrygent

13.04.2019

KONCERT NADZWYCZAJNY

Miejsce:
Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Program:
P. Hindemith – Trauermusik
G.Ph. Telemann – Koncert G-dur na altówkę i orkiestrę TWV 51:G9
E. Elgar – Introdukcja i Allegro na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową op. 47
***
W.A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364
W.A. Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Wykonawcy:
soliści:
Tasso Adamopoulos – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Andrzej Kacprzak – skrzypce

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Thanos Adamopoulos – dyrygent

13.04.2019 VII Lubuski Festiwal Muzyczny 
Kostrzyn nad Odrą
Koncert
15.04.2019
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
5-7.05.2019 
Prowadzenie kursu mistrzowskiego w Estonian Academy of Music and Theatre  Tallin
27.05.2019 58. Muzyczny Festiwal w Łańcucie
Sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent
Piotr Beczała – tenor
W programie: Najpiękniejsze arie tenorowe St. Moniuszki, G. Bizeta, G. Verdiego,
G. Pucciniego
28.05.2019 I Beskidzki Festiwal Klasyki "Cavatina Classics"
Bielsko-Biała
Recital
Duo del Gesú
6.06.2019 Dworek Sierakowskich, Sopot Recital
Duo del Gesú
13.06.2019
Klagenfurt, Austria
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
14.06.2019
17th Wörthersee Classics Festival
Mozart Saal - Konzerthaus
Klagenfurt, Austria
Koncert Duo del Gesù
16.06.2019 45-lecie Instytutu Polskiego w Wiedniu, Austria Koncert Duo del Gesù
Szymon Nehring - fortepian
21.06.2019
8. EURO Chamber Music Festival 
Gdańsk
Recital
Duo del Gesú
29.06.2019 V Nadbałtycki Konkursu Duetów Smyczkowych
Sala Mieszczańska w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku
Jury
2019
lipiec
5. Festiwal Muzyczny - 5. Małopolska Akademia Talentów w Łącku Koncert Duo del Gesù
1-2.07.2019 III Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne w Gdyni Prowadzenie kursu mistrzowskiego
3.07.2019 Augustów, Fundacja Cordis, ul. Jeziorna, godz. 18:00.
Międzynarodowy festiwal „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża”
Koncert „Z muzyką przez wieki”
Marlena Borowska – sopran
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Małgorzata Marczyk – fortepian
J. S. Bach – Sonata nr 3 g-moll na viole da gamba i klawesyn BWV1029
Nino Rota – Intermezzo na altówkę i fortepian
Ernest Bloch – Suita hebrajska na altówkę i fortepian
Max Bruch – Romanze op.85 na altówkę i fortepian
9.07.2019
Spectrum Chamber Music Festival 
Ljubljana, Słowenia
Koncert Duo del Gesù
10.07.2019 XVI Alba Music Festival we Włoszech Koncert Duo del Gesù
11.07.2019 Bergamo, Monastero del Carmine, Włochy Koncert Duo del Gesù
21-28.07.2019 Wakacyjne Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę” 2019 w Teresinie
III turnus
Więcej o warsztatach: www.terazmuzyka.eu
>>> Rejestracja uczestnika
28.07-04.08.2019 Wakacyjne Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę” 2019 w Teresinie
IV turnus
17-25.08.2019 Aurora Music Festival & Masterclasses
Sztokholm (Szwecja)
Festival & Masterclasses
26.08 - 1.09.2019 Aurora Music Festival & Masterclasses,
Trollhättan/Vänersborg (Szwecja)
Festival & Masterclasses
1.09.2019 Uitgast Festival Lelystad.(Holandia) Duo del Gesú
Recital
19.09.2019 Dworek Sierakowskich w Gdańsku Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Anna Prabucka-Firlej – fortepian
Johannes Brahms – Sonata e-moll op. 38 nr 1 na altówkę i fortepian
Julius Roentgen – Sonata c-minor na altówkę i fortepian
21.09.2019 VII Dolnośląski Festiwal Muzyczny, Stronie Śląskie - Kaplica św. Onufrego  
22.09.2019 Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Legionowie Duo del Gesú
Johannes Brahms – Sonata e-moll op. 38 nr 1 na altówkę i fortepian
Julius Roentgen – Sonata c-moll na altówkę i fortepian
26.09.2019 46th International Viola Congress, Poznań
Recital
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Anna Prabucka-Firlej – fortepian
Johannes Brahms – Sonata e-moll op. 38 nr 1 na altówkę i fortepian
Julius Roentgen – Sonata c-minor na altówkę i fortepian
Artur Andrzejewski - Waldteufel und Nixe na altówkę i fortepian (Prawykonanie)
27.09.2019 Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Koncert solowy
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Arnaud Kaminski – skrzypce
Cappella Gedanensis – orkiestra kameralna
Magdalena Pawlisz – dyrygent
Kurt Atterberg – Suita op. 19 nr 1 na skrzypce, altówkę i orkiestrę kameralną
28.09.2019 Teatr Narodowy w Warszawie
Festiwal „Szalone Dni Muzyki”
Władysław „Gudonis” Komendarek
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Matt Kwiatkowski – wiolonczela
Film Metropolis F. Langa
29.09.2019 Recital
Duo del Gesú
Kraków, Dworek Jana Matejki, "Wieczornice ze Stanisławem Wyspiańskim"
TBA
1.10.2019 Szkoła Muzyczna I st. w Dydni Mistrzowskie warsztaty dla altowiolistów
2.10.2019 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku Mistrzowskie warsztaty dla altowiolistów
5-6.10 2019 Recital
Duo del Gesú
Klagenfurt, Austria
TBA
9.10.2019
Koncert prawykonań
Kraków (TBA)
Prawykonania utworów polskich kompozytorów
Arnaud Kaminski - skrzypce
Maciej Zimka - akordeon
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
18.10.2019 Ergo Arena Sopot/Gdańsk  
Lady Punk Symfonicznie
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - prowadzący głos solowy grupy altówek w Orkiestrze Symfoników Gdańskich
22.10.2019 10th MAGfestival
Split, Chorwacja
Koncert Duo del Gesù
27.10.2019 Koncert
II Festiwalu Muzycznego Niepodległa Wielu Wymiarów w Lęborku
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Patryk Podwojski - organy
28.10.2019

Szkoła Muzyczna im. G. Bacewicz w Koszalinie

Mistrzowskie warsztaty dla altowiolistów
21-22.11.2019

Prowadzenie kursu mistrzowskiego dla studentów klas altówki w Turku Arts Academy
Turku, Finlandia

Mistrzowskie warsztaty dla altowiolistów
08.12.2019

Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Sala Koncertowa, budynek żółty
XX-lecie pracy artystycznej Macieja Gańskiego

Recital
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Maciej Gański - fortepian
29.12.2019  Liaoning Grand Theatre w ShenYang (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra
30.12.2019 Banquet Hall of the Great Hall of the People w BeiJing (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra
31.12.2019 Meiqi Grand Theatre w ShangHai (Chiny) Austria Philharmonic Orchestra
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - głos solowy prowadzący grupę altówek Austria Philharmonic Orchestra

2018

   
2018 (TBA) Chamber Music Festival „Muzyczne Przestrzenie” w Koninie Koncert
Duo del Gesù
2018 (TBA) Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Czwartkowe Wieczory Muzyczne
Koncert
Duo del Gesù
24.02.2018 Sala Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie
http://www.pfksopot.pl/pl/concerts/koncertkameralny
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Andrzej Kosendiak - dyrygent
Paula Preuss - skrzypce
Krzysztof Tymendorf - altówka
11.03.2018 Koncert Muzyki Współczesnej — Kompozycje Gdańskich Kompozytorów Koncert
Orkiestra Sinfonietta Pomerania
18-21.03.2018 Filharmonia Zielonogórska, 6. Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
22.03.2018 Kościół pw. NMP Matki Kościoła, Kostrzyn nad Odrą
Koncert inauguracyjny VI Lubuski Festiwal Muzyczny w Zielonej Górze
Koncert
Mietek Szcześniak - wokal
26.03.2018 Kościół Santa Maria Assunta w Positano, Włochy Recital solowy
11.04.2018 Arts Festivals Summit 2018, Lubjana, Słowenia Konferencja
17.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
Wykład
Współczesne trendy sztuki altówkowej
18.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
Prowadzenie warsztatów
18.04.2018
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
III Międzynarodowe Forum Altówkowe
World premieres
Piotr Jędrzejczyk - Fraszka - Szostakowicz in memoriam
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - The Legend of the Baltic
Recital solowy
21.04.2018 Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Dni Otwarte Katedry Instrumentów Smyczkowych
Prowadzenie konsultacji
12.05.2018 Oliwski Ratusz Kultury w Gdańsku
https://ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=148
Koncert
Duo del Gesù
17.05.2018 De Doelen Concert and Congress Centre w Rotterdamie, Holandia
Classical:Next 2018
Wykład
Managing the Careers of Artist and Festival Director
24.05.2018 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25.05.2018 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku Prowadzenie kursu mistrzowskiego
25.05.2018 Szkoła Muzyczna I st. w Dydni Prowadzenie kursu mistrzowskiego
26.05.2018 Szkoła muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie Prowadzenie kursu mistrzowskiego
3.06.2018 Alba Music Festival, Włochy
World premiere
Ewa Miriam Saczko - Aforyzmy
Koncert
Duo del Gesù
8.06.2018 I Wodecki Twist Festiwal, Kraków Koncert
Mitch&Mitch
11.06.2018 Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki Prezentacja pracy doktorskiej
16.06.2018 Pruszcz Gdański Koncert Skaldowie symfonicznie
21.06.2018 Inauguracja VII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2018 Koncert
21.06.2018 Kościół św. Katarzyny w Gdańsku
7. Euro Chamber Music Festival
Koncert
Duo del Gesù
1.07.2018 Sala Mieszczańska w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku Jury 4. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych
2.07.2018 Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Obrona dysertacji doktorskiej
2-4.07.2018 Gdańsk
4. Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne
Prowadzenie kursu mistrzowskiego
12.07.2018 Władysławowo
46. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Letnie Koncerty Organowe i Kameralne"
Koncert
Duo del Gesù
15.07.2018 Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
„Muzyka u Gałczyńskiego”
Koncert
Duo del Gesù
18.07.2018 Katedra w Pelplinie
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Koncert
Duo del Gesù
22.07.2018 Koronowo
Mariackie Wieczory Kameralne
Koncert
Duo del Gesù
27.07.2018 Pałac Sztuki w Krakowie
Nowy cykl - pałacowy salon literacko-muzyczny
Koncert
Duo del Gesù
29.07.2018 Geneva
9th Puplinge Classique Festival
Koncert
Duo del Gesù
15.08.2018 Grande Chapelle du CAD w Coutances, Francja Koncert
Duo del Gesù
16.08.2018 Abbaye de Mondaye, Francja Koncert
Duo del Gesù
17.08.2018 Kościół Saint Clément w Cherbourgu, Francja Koncert
Duo del Gesù
18.08.2018 Kościół w Saint-Sauveur-Lendelin, Francja Koncert
Duo del Gesù
19.08.2018 Pontorson Music Festival, Francja Koncert
Duo del Gesù
23.08.2018
Opera Leśna w Sopocie
50-ta rocznica Festiwalu w Sopocie
Koncert
29.08.2018
- 1.09.2018
New Generation Festival
Florencja, Włochy
Koncerty
7.09.2018 Kościół św. Cypriana i Justyny w Vis w Chorwacji
World premiere
Niepodległość na altówkę solo
Recital solowy
Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa
 
22.09.2018 Symfonia Niepodległości w Kościele pw. NMP w Klępsku Prowadzący grupę altówek Klępskiej Orkiestry Aniołów
15.09.2018
- 21.10.2018
II KONCERTY Ziemi Świdnickiej Koncerty
Gruszów - Makowice - Krzyżowa - Witoszów Dolny - Grodziszcze - Ślęza
5.10.2018 11th Music Festival - Levočské babie leto w Słowacji II głos solowy w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej
11-12.10.2018 Music Export Conference 2018 w Warszawie Udział jako słuchacz
21-25.10.2018 The Nordic Baltic Festival Platform Conference - Program stypendialny Gdańsk
29.10.2018 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu Prowadzenie kursu mistrzowskiego
4.11.2018 Moulin d’Andé Centre artistique et culturel Koncert Duo del Gesù
7.11.2018 Uniwersytet Sorbony w Paryżu
(Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty" )
Koncert
Duo del Gesù
13.11.2018 Nagranie Rêverie Rene de Boisdeffre op. 55 w Radio Gdańsk dla wytwórni Acte Préalable  
15.11.2018 Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku Seminarium pt. Mechanizm oraz technika prawej ręki w grze na altówce
16.11.2018 Université Paris Sorbonne Paryż, Francja Konferencja
Wykład
Polska Odyseja Muzyczna
17.11.2018 Zakończenie 7. EURO Chamber Music Festival Duo del Gesù Niepodległej w Kościele św. Kazimierza w Gdańsku Koncert Duo del Gesù
18.11.2018 IV Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale"
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku 
World premiere
Gunnar Karel Másson -  Flæði IX
Koncert
Duo del Gesù
20-24.11.2018 50. International Viola Congress
Rotterdam, Holandia
Kongres
Wykład
Friends of viola in the USSR
2.12.2018 Akademia Muzyczna w Gdańsku Koncert klasy altowki
13-14.12.2018 Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej w Lublinie Juror przesłuchań
15.12.2018 Akademia Muzyczna w Gdańsku Seminarium pt. Mechanizm oraz technika prawej ręki w grze na altówce;

Archiwum

   
20.02.2017 Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert na gali rozdania nagród Dziennika Bałtyckiego i Polska Press Gdańsk
OSOBOWOŚĆ Gdańska oraz Pomorza 2016
Program:
D. Szostakowicz – Sonata na altówkę i fortepian op. 147
Wykonawcy:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Emilia Grażyńska – fortepian
24.02.2017 Muzeum Narodowe, Kraków
Koncert kameralny z cyklu Polskie Towarzystwo Altowiolowe
Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego zaprasza
Program:
D. Szostakowicz – Sonata na altówkę i fortepian op. 147
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
Wykonawcy:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Wiesława Pławska – fortepian
24.02.2017 Kościół NMP Matki Kościoła, Kostrzyn nad odrą
Koncert kameralny w ramach V Lubuskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
G. F. Handel - Koncert obojowy g-moll, HWV 287
J.S. Bach - Kantata Non sa che sia dolore, BWV 209
W.A. Mozart - Exsultate, jubilate, K.165
Wykonawcy:
Joanna Woś - sopran
Mateusz Mróz - skrzypce
Katarzyna Mizera - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Anna Szul - wiolonczela
Paweł Pawłowicz - klawesyn
Karolina Maszk- Mogiła - flet
Michał Mogiła - obój
Adam Kędzierski - fagot
16.04.2016 Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala S2
Recital solowy w ramach ogólnopolskiej konferencji altówkowej VIOLA ARTE
Program:
J.S. Bach – V suita wiolonczelowa c-moll BWV 1011
Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
16.06.2016 Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Kameralna
Koncert kameralny pt. Sześć razy dwa równa się G-dur
Program:
J. Röntgen – Sekstet smyczkowy G-dur
J. Brahms – II Sekstet smyczkowy G-dur op. 36
Wykonawcy:
Marcin Danielewski, Robert Kowalski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf, Rumen Cvetkov – altówki
Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta – wiolonczele
18.06.2016 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Urbana I w Zielonej Górze
Koncert kameralny w ramach 4. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
19.06.2016 Pałac Kamieniec, Sala Kameralna
Koncert kameralny w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
8.07.2016 Kościół Św. Wojciecha w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach 5. Euro Chamber Music Festival
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
F.A. Hoffmeister – Duet nr 1 op. 65 B-dur na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – Grand Duo nr 1 C-dur op. 69 na skrzypce i altówkę
Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
10.07.2016 Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
Koncert kameralny w ramach „Muzyka u Gałczyńkiego”
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Jerzy Radziwiłowicz – narracja
Wojciech Szlachcikowski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
28.07.2016 Kościół Zielonoświątkowy w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
F.A. Hoffmeister – Duet nr 1 op. 65 B-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Julia Ziętek – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
06.10.2016 Cremona, Włochy
Koncert kameralny w ramach 43. International Viola Congress
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
Wykonawcy:
Bartosz Woroch (Wielka Brytania) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
13.04.2015 Dom Kultury „PSM Przymorze” w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Cudowna klasa” w ramach XVII Muzycznego Roku dla Przymorza
Program:
G. Bacewicz – Kaprys polski na altówkę solo
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
28.04.2015 Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala Senatu
Koncert kameralny z cyklu Katedra Instrumentów Smyczkowych zaprasza
Program:
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
03.05.2015 Paryż, Francja
Koncert kameralny, prywatny
Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka




18.05.2015 – Sala Królewska w Suwałkach
Koncert kameralny pt. „Wielkie Dzieła Muzyki Kameralnej”

Program:
J.S. Bach – III Sonata g-moll BWV 1029 na Viole da Gamba i klawesyn

Wykonawcy:
Gabriela Bielecka – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

25.05.2015 – Wydział Historii Uniwersytetu Gdańskiego
Koncert kameralny

Program:
F. Drużynin – Sonata na altówkę solo (1959)
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2015 – Empik w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Inauguracja 4. Euro Chamber Music Festival”

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


21.06.2015 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „ Przyjaciele grają z dziećmi!” w ramach
4. Euro Chamber Music Festival

Program:
S. Prokofiew – Piotruś i wilk
J. Haydn – Symfonia zabawek

Wykonawcy:
Szymon Jabłoński – akordeon
Karolina Maszk – flet
Michał Mogiła – obój
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2015 – Kościół św. Katarzyny w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wariat`s Variations” w ramach 4. Euro Chamber Music
Festival

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
K. Penderecki – Chaconne na skrzypce i altówkę
C. Debussy – Clair de lune na skrzypce i altówkę (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Sonata Hob. VI:4 na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


09.08.2015 – Kościół św. Jerzego w Wojbórzu
Koncert kameralny w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

12.08.2015 – Kościół św. Elżbiety w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 1 op. 4 Es-dur na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

13.08.2015 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

31.10.2015 – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Sala Koncertowa
Koncert dyplomowy Wendan Liu pt. „Oryginalne pieśni z regionu Xinjiang w
opracowaniach wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych”

Program:
Kompozycje B. Wróblewskiej, studentów: P. Jędrzejczyka, K. Cieślika,
A. Krause, D. Kamińskiego z klasy prof. zw. dra hab. K. Olczaka

Wykonawcy:
NeoQuartet – zespół smyczkowy
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

17.12.2015 – Cafe Forte Piano w Warszawie
Recital solowy w ramach inauguracji 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.12.2015 – Caritas, Kaplica Ośrodka Charytatywnego w Warszawie
Recital solowy w ramach 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.12.2015 – Caritas, Hospicjum w Warszawie
Recital solowy w ramach 2. Space Art Festival

Program:
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
M. Wajnberg – Sonata na altówkę solo nr 3 op. 135 (1982)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

04.04.2014 – Projektornia GAK w Gdańsku, Sala Koncertowa

Recital solowy w ramach „Viva Viola Festivity 2014 – Międzynarodowym
Rokiem Altówki”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)
K. Penderecki – Sarabande na altówkę solo
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

23.04.2014 – Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Elżbieta Drozdowska – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

24.04.2014 – Caritas Hospicjum w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

24.04.2014 – Caritas, Kaplica Ośrodka Charytatywnego w Warszawie
Koncert kameralny w ramach 1. Space Art Festival

Program:
E. von Dohnányi – Serenada na trio smyczkowe
M. Miloradovic – Fantazja w stylu ludowym na trio smyczkowe

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

25.04.2014 – Instytut Kardiologii w Aninie
Recital solowy w ramach 1. Space Art Festival

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
M. Reger – Suita na altówkę solo op. 131d nr 3
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)
K. Penderecki – Sarabande na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.05.2014 – Zamek w Malborku, Sala Narożna
Koncert kameralny w ramach „Zamkowych kamerali”

Program:
A. Bax – Sonata na altówkę i fortepian
A. Bax – Legenda na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata C-dur (1939) na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Maciej Gański – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

15.06.2014 – Katedra Świętych Piotra i Pawła w Legnicy
Recital solowy

Program:
M. Reger – Suita na altówkę solo op. 131d nr 1
P. Hindemith – Sonata na altówkę solo op. 25 nr 1
G. Ligeti – Sonata na altówkę solo (1991-94)

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.06.2014 – Kościół św. Katarzyny w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Przyjaciele grają Bacha” – 300. Rocznica C.P.E. Bacha
w ramach 4. Euro Chamber Music Festival

Program:
C.P.E. Bach – Symfonia h-moll Wq 182/5 na orkiestrę smyczkową
C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
J.S. Bach – Koncert c-moll BWV 1060R na skrzypce i obój
M. Miloradovic – utwór specjalnie skomponowany na ECMF`14

Wykonawcy:
Michał Mogiła – obój
Karolina Maszk – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic (Serbia) – wiolonczela

13.07.2014 – Leśniczówka, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu
Koncert kameralny w ramach „Muzyka u Gałczyńkiego”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
A.B. Bruni – Duo nr 2 op. 4 g-moll na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

26.03.2013 – Wielki Młyn w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wien, Mannheim&Moravia”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet B-dur KV 421 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

27.03.2013 – Wielki Młyn w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Mozart i jego europa”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet B-dur KV 421 na skrzypce i altówkę

J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

18.05.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Bestsellery muzyki poważnej i filmowej w aranżacji na
skrzypce i altówkę”

Program:
J.Brahms – Tańce węgierskie nr 1, 4, 5 (ar. Duo del Gesů)
C. Debussy – Clair de lune (ar. Duo del Gesů)
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – duet op. 4 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

10.06.2013 – Międzynarodowy Dom Kultury w Miedzyzdrojach, Sala Koncertowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

17.06.2013 – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Malborku, Sala Koncertowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.06.2013 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ .... na początku był Haydn”
Inauguracja 2. Euro Chamber Music Festival

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

23.06.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ .... przyjaciele grają...znowu” w ramach 2. Euro
Chamber Music Festival

Program:
J.S. Bach – Koncert A-dur BWV 1055 na obój d'amore, smyczki i basso
continuo

Wykonawcy:
Aleksandra Żebrowska – klawesyn
Michał Mogiła – obój
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Jacek Karwan – kontrabas

01.07.2013 – Dom Uphagena w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „ Papa Haydn opowiada…”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

05.07.2013 – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Korzeniowskiego

American Corner w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „3M”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

07.07.2013 – Bazylika Mariacka w Koronowie

Koncert kameralny w ramach XV Jubileuszowych Mariackich Wieczorów
Muzycznych

Program:
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Indefiniti Quartet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Marta Jackowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

28.07.2013 – Pałac w Lubostroniu, Sala Rotundowa

Koncert kameralny w ramach XII Festiwalu pt. „Muzyka w świetle księżyca”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6

Wykonawcy:
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

21.08.2013 – Katedra w Pelplinie

Koncert kameralny w ramach XV Jubileuszowego Międzynarodowego
Festiwalu Muzyki Organowej

Program:
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Indefiniti Quartet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Marta Jackowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

05.09.2013 – Mszczonowski Ośrodek Kultury, Sala Kinowa

Recital solowy

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
J.S. Bach – III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009

H. Vieuxtemps – Capriccio na altówkę solo, op. Posth nr 9
H.I.F. Biber – Passacaglia na altówkę solo

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

08.09.2013 – Kościół św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Klasyka na Zaspie”

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

10.09.2013 – Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncert kameralny

Program:
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

11.09.2013 – Akademia Muzyczna, Sala Koncertowa w Krakowie
Koncert kameralny w ramach 41. International Viola Congress

Program:
M. Matuszewski – 2 Duetti per violino e viola
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę
P. Maszyński – Romans na altówkę i fortepian

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Magdalena Michna – fortepian

06.10.2013 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny w ramach festiwalu muzyki współczesnej
2. Spektrum Muzyki Nowej

Program:
E. Sikora – Sekstet smyczkowy Hommage a Witold Lutosławski

Wykonawcy:
NeoQuartet – kwartet smyczkowy
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Błażej Goliński – wiolonczela

09.11.2013 – Muzeum Ziemi Lubuskiej, Duża Sala Witrażowa w Zielonej Górze
Koncert kameralny pt. „Wyczul Ucho!”w ramach inauguracji Stowarzyszenia
Artystów Zdolni do wszystkiego

Program:
W.F. Bach – Duet C-dur F.60 na dwie altówki

Wykonawcy:
Magdalena Zera – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

16.02.2012 – Austiackie Forum Kultury, Sala Koncertowa w Warszawie
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
I. Pleyel – Grand Duo nr 1 C-dur op. 69 na skrzypce i altówkę
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

29.04.2012 – Hotel Ruben, Sala Koncertowa w Zielonej Górze
Koncert kameralny pt. „Wielcy artyści scen świata”

Program:
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370

Wykonawcy:
Christoph Hartmann (Berliner Philharmoniker, Niemcy) – obój
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Bartosz Koziak – wiolonczela

07.06.2012 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

14.06.2012 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Wiedeń w centrum Gdańska”
w ramach 1. Euro Chamber Music Festival

Program:
J. Haydn – Sonata F-dur Hob. VI:1
R. Fuchs – 12 Duetów op. 60 na skrzypce i altówkę
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

18.06.2012 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Recital solowy i kameralny pt. „Bach: suity, duety, partity”
w ramach 1. Euro Chamber Music Festival

Program
J.S. Bach – V suita wiolonczelowa c-moll BWV 1011
W.F. Bach – Duet F.61, F.62 na dwie altówki

Wykonawcy:
Błażej Maliszewski – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

19.06.2012 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „Przyjaciele grają razem” w ramach 1. Euro Chamber
Music Festival, koncert finałowy

Program
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
W.A. Mozart – Exultate, jubilate KV 165

Wykonawcy:
Mira Graczyk – sopran
Michał Mogiła – obój
Paweł Kukliński – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mariusz Mruczek – wiolonczela

18.07.2012 – Katedra w Pelplinie

Koncert kameralny w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki
Organowej

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.08.2012 – Katedra w Leżajsku

Koncert kameralny w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki
Organowej i Kameralnej, koncert finałowy


Program:
A. Scarlatti – Su le sponde del Tebro (sopran solo, trąbka, smyczki i b.c.)
G.Ph. Telemann – Sonata D-dur
M. Czerniewicz – I noc Cię otoczy jak światło – kantata stylizowana na
barok

Wykonawcy:
Magdalena Witczak – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Katarzyna Kowacz – skrzypce
Julia Ziętek – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Aleksandra Kuczewska – wiolonczela
Jarosław Stokowski – kontrabas
Elżbieta Kulińska – klawesyn

08.09.2012 – Ulica Mariacka w Gdańsku

Koncert kameralny w ramach święta ulicy Mariackiej

Program:
B. Martinů – Trzy madrygały na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.09.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Sala Czerwona w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „En vrac”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

24.09.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Sala Biała w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Złoty Barok i Klasyka”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.10.2012 – Muzeum Miedzi w Legnicy

Koncert kameralny pt. „Bajkowy koncert”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008
Muzyka filmowa

Wykonawcy:
Jacek Karwan – kontrabas
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

20.11.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety w Gdańsku

Koncert kameralny pt. „En vrac”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

24.11.2012 – Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety w Gdańsku
Koncert kameralny pt. „Złoty Barok i Klasyka”

Program:
W.A. Mozart – Duet G-dur KV 423 na skrzypce i altówkę
J. Haydn – Integral 6 sonat na skrzypce i altówkę
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6
J. Halvorsen – Sarabande na skrzypce i altówkę
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy: Duo del Gesů
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.02.2011 – Biblioteka Elbląska, Sala u św. Ducha w Elblągu

Koncert kameralny organizowany przez Elbląską Orkiestrę Kameralną
Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

23.02.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku

Koncert kameralny w ramach XII Festiwalu Muzyki Kameralnej

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
cz. VI Presto

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

24.02.2011 – Dworek Sierakowskich w Sopocie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

12.04.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35
A. Dorati – notturno and capriccio na obój i kwartet smyczkowy

Wykonawcy:
Ireneusz Stawniak – obój
Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

17.04.2011 – Kościół św. Anny w Warszawie
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

18.04.2011 – Teatr Letni MCK w Milanówku, Sala koncertowa
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
D. Szostakowicz – VIII kwartet smyczkowy c-moll op. 110
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

20.04.2011 – Filharmonia Zielonogórska, Sala Kameralna w Zielonej Górze
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
W.A. Mozart – kwartet obojowy F-dur KV 370
A. Dorati – notturno and capriccio na obój i kwartet smyczkowy


Wykonawcy:
Tytus Wojnowicz – obój
Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

25.06.2011 – Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie
Koncert kameralny w ramach Festiwalu Harmonie Starego Miasta

Program:
A. Scarlatti – Su le sponde del Tebro (sopran solo, trąbka, smyczki i b.c.)
G.Ph. Telemann – Sonata D-dur
M. Czerniewicz – I noc Cię otoczy jak światło – kantata stylizowana na
barok

Wykonawcy:
Tesori di Musica – zespół muzyki dawnej
Magdalena Witczak – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Katarzyna Kowacz – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Aleksandra Kuczewska – wiolonczela
Damian Wdziękoński – kontrabas
Elżbieta Kulińska – klawesyn


09.12.2011 – Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
P. Hindemith – Sonata op. 25 nr 4 (1922) na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata C-dur (1939) na altówkę i fortepian
P. Hindemith – Sonata op. 11 nr 4 (1919) na altówkę i fortepian

Wykonawcy:
Emilia Grażyńska – fortepian
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

22.01.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Orchesterstudio C0113
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – Kwartet smyczkowy a-moll op. 29 D 804 cz. 1

Wykonawcy:
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Krzysztof Kokoszewski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Karolina Hurayova (Czechy) – wiolonczela

24.03.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Joseph Haydn-Saal w Wiedniu,
Austria
Koncert kameralny pt. „Klang Pause”

Program:
S. Barber – Adagio z kwartetu smyczkowego nr 1 op. 11

Wykonawcy:
Dorothea Bauer (Austria) – skrzypce
Yi-Ning Ju (Japonia) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Merlin Schirmer (Niemcy) – wiolonczela

11.05.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Fanny Hensel-Mendelssohn-Saal
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
A. Dvořák – Terzett na dwoje skrzypiec i altówkę C-dur op. 74

Wykonawcy:
Joshua Peckins (Australia) – skrzypce
Ieva Staniulyte (Litwa) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

08.06.2010 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Joseph Haydn-Saal w Wiedniu,
Austria
Koncert kameralny

Program:
J. Halvorsen – Passacaglia na skrzypce i altówkę

Wykonawcy:
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

19.08.2010 – Klasztor Wöltingerode w Nonnenempore, Niemcy
Koncert kameralny w ramach 8. International Musikfest Goslar-Harz

Program:
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Exodus Quartet
Mateusz Kasprzak – skrzypce
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Wojciech Fudala – wiolonczela

28.10.2010 – Kościół św. Mikołaja w Gdańsku
Koncert kameralny

Program:
F. Schubert – kwartet smyczkowy d-moll, D.810 „Śmierć i dziewczyna”
M. Ravel – kwartet smyczkowy F-dur, op. 35

Wykonawcy: Balthus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Maria Radoszewska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

06.06.2009 – Kościół św. Marcina w Sierakowicach
Koncert kameralny pt. „Kaszubi w hołdzie Janowi Pawłowi II”

Program:
A. Vivaldi – Magnificat RV 610a

Wykonawcy: Exodus Quartet
Arnaud Kaminski (Francja) – skrzypce
Joachim Łuczak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Kamila Słodkowska – wiolonczela

16.12.2009 – Universität für Musik und darstellende Kunst, Fanny Hensel-Mendelssohn-Saal
w Wiedniu, Austria
Koncert kameralny

Program:
D. Szostakowicz – Kwintet fortepianowy g-moll, op. 57

Wykonawcy:
Badal Nari (Francja) – fortepian
Vitalija Benetyte (Litwa) – skrzypce
Ju Sawyer (Japonia) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Merlin Schirmer (Niemcy) – wiolonczela

06.02.2008 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny z okazji 60-lecia szkoły

Program:
P. Czajkowski – Sekstet smyczkowy op. 70 „Souvenir de Florence”

Wykonawcy:
Krzysztof Podejko – skrzypce
Marta Podejko – skrzypce
Aleksandra Demowska – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Wojciech Dutkiewicz – wiolonczela

27.07.2008 – Musikscheune w Vielitz, Niemcy
Koncert kameralny

Program:
W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
A. Dvořák – Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 "Amerykanski"

Wykonawcy:
Martin Bosse-Platiere – flet
Wojciech Wieczorek (Niemcy) – skrzypce
Benni Lenz (Niemcy) – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Anna-Maria Leonhard (Niemcy) – wiolonczela

18.06.2006 – Pałac w Jabłonnie, Sala koncertowa
Koncert kameralny z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”

Program:
J.S. Bach – Koncert d-moll BWV 1043 na dwoje skrzypiec

Wykonawcy:
Sylwia Janiak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – skrzypce

Daniel Lisicki – fortepian

11.07.2006 – Zamek w Łańcucie, Sala Balowa
Koncert kameralny z cyklu „Mistrzowie i uczniowie”

Program:
C. Stamitz – Duet nr 1 C-dur na dwie altówki cz. 3

Wykonawcy:
Wolfgang Klos (Austria) – altówka
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

04.09.2006 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Koncert kameralny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Program:
A. Dvořák – 2 miniatury na dwoje skrzypiec i altówkę

Wykonawcy:
Malwina Włodarczyk – skrzypce
Katarzyna Zyznowska – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

31.10.2006 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w
Warszawie, Sala Koncertowa
Recital solowy

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008 cz. 1 i 2
B. Campagnoli – Kaprys nr 25

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

26.11.2006 – Kościół św. Zygmunta w Warszawie
Koncert kameralny z okazji święta Patronki Muzyki Świętej Cecylii

Program:
J.S. Bach – Koncert d-moll BWV 1043 na dwoje skrzypiec

Wykonawcy:
Sylwia Janiak – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – skrzypce
Daniel Lisicki – fortepian

29.11.2006 – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN, Sala Koncertowa
Recital solowy pt. „Baśniowy świat czasów minionych – epoka baroku”

Program:
J.S. Bach – II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008 cz. 1 i 2

Wykonawca:
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

Media






zip
POBIERZ
BIO + ZDJĘCIE

CD's


cd1
cd2cd3 cd4
cd7cd8
cd9cd10
cd11cd12
cd5cd6
 
cd13


Natalia Ushakova CD

Pan-European Philharmonia
Universal Music Austria / Deutsche Grammophon
Released: 2013-03-15


 

cd14


Framed

Soundtrack
Chamber Orchestra AUKSO

cd15


W ciemności

Sountrack
Orchestra


 

Management


management
  • Artist Management Poland
    Ars Sine Qua Non

  • Concert Agent Booking
  •  
  •     -  Aleksandra Janiak  -
  •    icon-phone   +48 514 218 227
  • email
  • Office

  • icon-globe  Waliców Street 20/316,
  •             00-851 Warsaw
                POLAND
 
  • Warsztaty / Konsultacje / E-learning

  • icon-phone  +48 693 165 157